Меню
 
Головна arrow Новини
Науково-практична конференція, присвячена 130 –річчю від дня народження О.О. Богомольця

18 травня на базі Чернігівської міської лікарні №2 відбулася науково-практична конференція, присвячена 130-річчю від дня народження великого вченого-медика, Президента Академії наук УРСР, директора Інституту клінічної фізіології Олександра Олександровича Богомольця (1881-1946), яка була організована працівниками бібліотеки лікарні і Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки.

Головний лікар Володимир Фаль, привітавши учасників конференції, акцентував їх увагу на тому неоціненному внеску, який зробив видатний вчений нашої країни. «Він присв’ятив своє життя головній меті – продовженню якісного, повноцінного життя людини» - наголосив Володимир Фаль.

З доповіддю «Богомолець О.О. – шлях від лікаря до Президента Академії наук» виступила заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Інна Сорокіна , яка розповіла, що, не зважаючи на те, що народився слабкою дитиною в надзвичайно тяжких умовах Лук’янівської в’язниці і ріс без матері, Олександр Богомолець не тільки продовжив важливу справу свого роду, але й збагатив вітчизняну науку своїми науковими розробками.

Велику зацікавленість викликала доповідь бібліотекаря Ніжинської районної лікарні Людмили Фурси «Ніжинські Богомольці», в якій представлені рідкісні факти з історії славетної династії лікарів-Богомольців п’ятьох поколінь, коріння якої проросло ще в період земської медицини і має продовження в наш час.

Директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Надія Яременко в доповіді «Наукові надбання О.О. Богомольця у сучасному вимірі» показала, що спадщина, яку залишив медичній науці видатний земляк, має величезне значення і в наш час. Вона привернула увагу слухачів на той факт, що вчений на прикладі свого життя довів - працюючи щоденно над собою, застосовуючи здорові звички, можна не просто існувати, а жити на високому рівні і багато чого досягти в житті.

«Сучасні науковці підтверджують ідеї Олександра Богомольця, - акцентувала доповідач, - стверджуючи, що здоров’я людини відсотків 20 залежить від спадковості, ще стільки від екології, близько 10 від стану системи охорони здоров’я, а щонайменше 50 відсотків - від способу життя самої людини»

«Вражає спектр медичних проблем, до яких доторкнувся питливий розум Богомольця: патофізіологія, інфекційні захворювання (висипний тиф, сибірська язва. сифіліс), ендокринологія, імунітет, трансфузіологія крові, фізіологія, онкологія, гіпертензія тощо.

Понад 200 наукових праць залишив нам видатний вчений. Вони мають статус рідкісних видань, які побачили світ за життя Олександра Олександровича. При бажанні їх можна отримати в Чернігівській обласній науково медичній бібліотеці, або замовити в ННМБ України.

Головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Ірина Іванівна Воронцовська.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів