Меню
 
Головна arrow Новини
Життю немовлят загрожують вади розвитку, а жінкам - рак репродуктивних органів.

Робота з надання медичної допомоги жінкам та дітям в Чернігівській області потребує покращення. Такого висновку дійшли учасники розширеного засідання колегії управління охорони здоров'я облдержадміністрації. Приводом же для цього стала інформація, озвучена заступником начальника управління Галиною Васильковою.

Вона, зокрема, розповіла, що в останні роки в області спостерігається збільшення народжуваності та стабілізація показника немовлячої смертності. Однак, малюки часом помирають, і передусім, від хвороб, що виникли в перинатальному періоді (44%), вроджених вад розвитку (майже 19%), нещасних випадків та інших захворювань (11,3% та 7,5%).

За 9 місяців п.р. зареєстровано збільшення показника немовлячої смертності від станів, що виникли в перинатальному періоді на 13,8%, від нещасних випадків - на 28,3%, захворювань нервової системи внаслідок її уражень перинатального характеру - на 100%. Показник смертності від синдрому раптової смерті збільшився на 50%. Із 22 глибоко недоношених (500-999 грамів) дітей, що народилися в області за 9 місяців, 16-ро померло.

Показник материнської смертності за 9 місяців зменшився, порівняно з аналогічним періодом минулого року, на 7,4%.

Значно гірші справи з репродуктивним здоров'ям жінок. Злоякісні пухлини їхньої репродуктивної системи (рак шийки матки та молочних залоз) є найпоширенішими локалізаціями раку і складають в структурі захворюваності 17,8%, в структурі смертності - 14,5%. Запізніле виявлення пухлин призводить до того, що понад 33% первинних хворих помирають, не проживши й року після встановлення діагнозу. Майже 37% випадків раку шийки матки реєструється у занедбаному стані. Це, зазначила Г. Василькова, свідчить про недоліки в організації надання медичної допомоги жінкам з патологією шийки матки на всіх рівнях. Занедбаність цієї хвороби серед сільського населення більш ніж удвічі перевищує цей показник серед міського.

Рак молочної залози посідає перше місце серед захворювань у жінок, 27,5% його виявляється у III-IV стадіях. Аналіз стану діагностики та лікування злоякісних пухлин свідчить про наявність великої кількості проблем щодо профілактики онкологічних захворювань репродуктивної системи.

У зв'язку з цим, колегія прийняла низку рішень, спрямованих на поліпшення служби охорони материнства й дитинства, впровадження сучасних перинатальних технологій, збільшення профілактичних оглядів, посилення санітарно-освітньої роботи з питань збереження репродуктивного здоров'я та інші.

Другим питанням колегія розглянула стан роботи з медичними кадрами. Як поінформувала начальник відділу по роботі з кадрами та зверненнями громадян Тетяна Лебедєва, штатні посади лікарів на сьогодні укомплектовані на 67,3%. І тільки завдяки тому, що 929 посад зайняті медиками за сумісництвом, загальний показник укомплектованості сягає 90,6%. Кадрова ситуація в області ускладнюється тим, що понад 25% лікарів мають пенсійний вік. Випускники медичних вузів в область їдуть, але не всі - лише 70%.

Складну кадрову ситуацію мають сільські дільничні лікарні, амбулаторії та ФАПи. На кінець 2008 року 117 ФАПів із 716-ти потребували фельдшерів, а 35 функціонували без жодного середнього медичного працівника. На сьогодні таких 27, ще 50 ФАПів укомплектовані сумісниками.

З метою забезпечення медичних закладів області кваліфікованими кадрами, управління охорони здоров'я плідно співпрацює з обласними медичними навчальними закладами, направляє молодь на навчання. На сьогодні у вищих медзакладах Чернігівщини І-ІІ рівнів акредитації навчається 1760 студентів, з яких 1015 осіб - за кошти обласного бюджету.

З метою створення належних соціально-побутових умов та закріплення кадрів на селі з 2006 року в області діє Програма забезпечення житлом працівників гуманітарної сфери в сільській місцевості. За кошти обласного та місцевих бюджетів за період дії Програми житло було придбано для 26 медичних працівників.

Підбиваючи підсумки засідання колегії, начальник управління охорони здоров'я Володимир Ященко доручив присутнім представникам районів взяти під особистий контроль питання укомплектування вакантних посад медиків.

 
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів