Меню
 
Головна arrow Новини
Медичним округам на Чернігівщині – «зелене світло»

Нинішній рік – особливий для медичної галузі України. Він дає старт для роботи медичних округів – невід’ємної складової реформування вітчизняної системи охорони здоров’я. Важливість роботи медичних округів важко переоцінити, адже вини покликані суттєво наблизити первинну та спеціалізовану допомогу до населення, особливо такого, що проживає у сільській місцевості.

Втім, поки робота медичних округів викликає безліч запитань як у медичних працівників, так і у громадян. І це природньо, адже будь-які зміни в системі потребують чіткого роз’яснення та врахування думок і побажань тих, хто надає та отримує медичну допомогу.

У зв’язку з цим начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш під час прямого ефіру у головній редакції радіопрограм Чернігівської регіональної дирекції ПАТ НСТУ роз’яснював слухачам Чернігівщини принципи роботи госпітальних округів. Зокрема, Петро Гармаш наголосив, що виходячи із загальної чисельності населення області та певній розпорошеності його розселення, з урахуванням думок громадян було вирішено створити в регіоні чотири госпітальні округи з центрами у Чернігові, Прилуках, Корюківці та Ніжині, які повністю відповідають вимогам Кабінету Міністрів та наказам МОЗу.

«Наступний етап роботи госпітальних округів – формування госпітальних рад. Зараз ми напрацьовуємо низку документів, які надіслані головам районних рад, райдержадміністрацій з вимогами щодо роботи цих дорадчих органів. Основне завдання госпітальних рад – забезпечення безперебійної роботи округу, вирішення фінансових питань, а відтак – відстоювання інтересів жителів у плані отримання медичної допомоги, що мешкають на території округу, – зазначив Петро Гармаш. – До складу таких рад входитимуть представники району, об’єднаних територіальних громад. До кінця 2017 року ми повинні вже створити ради госпітальних округів і затвердити перспективні плани їхнього розвитку».

Одна із проблем, які необхідно вирішити для успішної роботи округів – стан доріг, якими пацієнт або автомобіль швидкої медичної допомоги повинні користуватися. Відтак, Петро Гармаш зокрема і вся медична спільнота області вважає – незадовільний стан автошляхів та доріг місцевого значення можуть створювати певні негаразди для оперативного доїзду медиків до пацієнта. Тому якраз госпітальна рада і повинна потурбуватися про те, щоб місцева влада взяла вирішення цього питання під особливий контроль. Крім того, необхідно удосконалити процес транспортного сполучення між віддаленими населеними пунктами та центром госпітального округу.

«Маршрути пацієнтів будуть затверджуватися радами госпітальних округів. Лікарні, які нині діють на території округу, не будуть закриватися. Більш того, на території округу може бути кілька лікарень інтенсивного лікування (це такі лікарні, в яких цілодобово надається ефективна медична допомога мінімум за п’ятьма спеціальностями). Втім, на жаль, в нас деякі районні лікарні взагалі не мають, наприклад, анестезіолога. Тому, – зауважує Петро Гармаш, – така лікарня взагалі небезпечна для пацієнта».

«Загалом, – продовжує начальник Управління, – завдання Уряду та профільного Міністерства, – зміна алгоритмів фінансування як окремих округів, так і всієї системи охорони здоров’я. А вона полягає у тому, що кошти повинні «йти» за пацієнтом. Тобто, кожна лікарня буде отримувати кошти за виконану роботу, порожні ліжка не будуть фінансуватися. Хочу спростувати хибну думку щодо того, ніби лікарня – центр госпітального округу – буде переповнена стаціонарними хворими. За багаторічними спостереженнями, майже 40% пацієнтів стаціонару не потребують цілодобового перебування в лікарні. Тому стаціонарзамінюючі технології – основа сучасного підходу до лікування більшості випадків захворювань, в тому числі і лікування на базі первинної ланки.

Звісно, що гостра хірургічна, серцево-судинна патологія, інші ургентні стани, що загрожують життю людини, будуть потребувати лише інтенсивного лікування у стаціонарі центру госпітального округу. Інші випадки будуть розподілятися по лікарнях планового та відновлювального лікування, що також належатимуть до певного госпітального округу. Отже, – підсумовує Петро Гармаш, – реструктуризація та реформування системи охорони здоров’я спрямована, у першу чергу, на доступність до якісної медичної допомоги всіх верств населення незалежно від місця його проживання».

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів