Меню
 
Головна arrow Новини
Реформування системи охорони здоров’я області продовжується

У процесі оптимізації медичної галузі на Чернігівщині було припинено роботу лише чотирьох малопотужних ФАПів. Відтак, попри чутки, жодну з лікарень в області не буде закрито. На цьому 26 квітня наголошували учасники засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО.

Загалом реформування системи охорони здоров’я області проходить доволі безболісно – свою роботу починають госпітальні округи, відкриваються центри первинної медико-санітарної допомоги,оптимізується ліжковий фонд, а низка неперспективних лікарень поступово перепрофільовуються на заклади хоспісної та соціально-відновлювальної допомоги. Хоча виникають і, так би мовити, деякі «підводні камені». Розповідаючи про низку проблем, що супроводжують процес реформування, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш зазначив: «Одна з надзвичайних проблем для нас – це об’єднані територіальні громади, які хочуть створити кожна свій центр ПМСД. В територіальних громадах працювало 2-3 лікаря сімейної медицини, які повністю задовольняли потреби. А вони на ці 2-3 лікаря створюють посади головного лікаря, заступника, бухгалтерів». Тобто, невмотивоване збільшення штату працівників обов’язково призведе до нецільового використання коштів, які можна було б спрямувати на, наприклад, закупівлю ліків чи обладнання.

Також Петро Гармаш звернув увагу на стан оптимізації ліжкового фонду лікувально-профілактичних закладів. «Чернігівщина залишається лідером в Україні за кількістю ліжок в перерахунку на загальну чисельність населення. Згідно з постановою Кабінету міністрів України про встановлення «ліміту» у 60 госпітальних ліжок на 10 тисяч населення, ми у цьому напрямку проводимо певну роботу. Три роки тому в нас було 106 ліжок на 10 тисяч населення, минулого року скорочено 972 ліжка (8,9%), за перший квартал поточного року ми маємо 91,9 ліжок на 10 тисяч населення. Хочу спростувати міф про те, що нібито ліжка скорочуються, а лікарям немає де працювати. За екстреними показаннями, чисельність госпіталізованих в нашій області становить 33,3%, решта – це планова госпіталізація. Тобто, великий відсоток займають випадки, які не потребують екстреного лікування на цілодобових ліжках. Тобто, резерв надзвичайно великий».

Таким чином, серед низки завдань, що стоять перед медичною галуззю області, є до кінця нинішнього року створення рад госпітальних округів і затвердження перспективних планів розвитку кожного госпітального округу на найближчі п’ять років.

Також Петро Гармаш разом із головою комісії Миколою Дейкуном заспокоїли громадян, які поки не змогли скористатися своїм правом на отримання медпрепаратів за програмою «Доступні ліки», адже урядова ініціатива працює лише 20 днів і тому алгоритм забезпечення аптечних закладів всіма 157 найменуваннями препаратів поки дає певні збої. Втім, кошти на програму поступово використовуються – наголошує виконуючий обов’язки генерального директора підприємства «Ліки України» Ігор Назаренко. «По Чернігову нам була виділена сума 235400 грн. на виконання цієї програми. На сьогоднішній день кошти практично використані (це сума на квітень), залишилася одна тисяча гривень в резерві. По області більш спокійніша ситуація, програма виконана на 70% від запланованих коштів».

А під час розгляду питання щодо роботи психіатричної служби області з’ясувалося, що незабаром обласна психоневрологічна лікарня повинна бути готовою до роботи в особливому режимі, адже до неї можуть перевести пацієнтів з Дніпра, які перебували там під суворим наглядом, тобто, людей, що здійснили злочини та вважаються соціально небезпечними через своє психічне захворювання.

Заступник головного лікаря з медичної частини КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Сергій Лебедєв ознайомив депутатів профільної комісії із станом організації психіатричної допомоги населенню. За його словами, в області спостерігається тенденція до збільшення кількості хворих на психічні розлади. Крім того, ці хвороби спричиняють дуже високий відсоток інвалідності. Загалом же стаціонарна психіатрична допомога на Чернігівщині надається обласною психоневрологічною лікарнею, Валківською, Левоньківською психіатричними лікарнями та психоневрологічним відділенням обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів