Меню
 
Головна arrow Новини
Енергоефективність – по-німецьки.

Лікарняні заклади обласного центру візьмуть участь у німецькому проекті з енергозбереження: 16 травня в Чернігові підписано Меморандум про співпрацю між міською радою та представниками федеральної компанії GIZ з Німеччини, яким передбачено впровадження енергоефективних технологій у сфері охорони здоров’я.

Урочисте підписання Меморандуму відбулося за участі міського голови Владислава Атрошенко, начальника Управління охорони здоров’я міської ради Владислава Кухаря, керівників лікувально-профілактичних закладів Чернігова.

Німецька компанія GIZ обрала Чернігів та Суми для реалізації власного проекту, що базується на європейських технологіях. Його мета – не тільки модернізувати системи опалення, а і визначити, наскільки внутрішні резерви лікарень можуть працювати задля економії тепла. Чому обрано саме лікарні? Справа в тім, що саме ці заклади німці вважають такими, що у своїй діяльності використовують велику кількість тепла та ще й через недосконалість відповідних систем втрачають його на рівні 30-40%.

Втім, сподіватися на те, що підписана угода одразу дасть поштовх для плідної роботи у цьому напрямку, не варто, адже попереду на всіх його учасників чекає дуже багато узгоджувальних моментів. Отже, Меморандум – це тільки наміри щодо роботи у Чернігові. Як зазначає керівник проекту Грегор Брьомлінг: «Ми хочемо подивитися на якість енергоаудиту, який вже зараз проводиться в Чернігові. Саме він є для нас основою, щоб подивитися, який потенціал існує для енергозаощадження. Потім на цій основі буде розроблятися пріоритет подальших дій і цілей з урахуванням співвідношення витрат та користі».

Німецька сторона вкладає у проект понад півтора мільйони євро – чималі кошти. Втім, виявляється, без них можна і обійтися, вірніше, спрямувати їх не на закупівлю відповідного обладнання та фінансування робіт з утеплення, а використати на інші, не менш важливі цілі. Принаймні так вважає міський голова Владислав Атрошенко: «Для мене найбільш ефективним є навіть не ці гроші, які виділяють уряд Німеччини, вони нам в форматі допомоги не потрібні. Але я би хотів би, і це ідеальна модель для мене і для міста, щоб кошти були використані для того, щоб запросити німецьких проектантів, які би розробили проект термореновації на всі комунальні приміщення, які освітлюються та опалюються за рахунок міського бюджету. Щоб це були виключно німецькі проекти, тому що в нас є величезна проблема з проектними організаціями».

Проект з енергозбереження в лікарнях розрахований на кілька років. І якщо він таки запрацює , а згодом дасть відчутний результат – його можна буде поширити на інші комунальні заклади обласного центру.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів