Меню
 
Головна arrow Новини
24 травня, в Чернігівському обласному онкологічному диспансері, стартували планові курси підвищення кваліфікаційного рівня онкологів.

Просвітницький захід відбувається за участі провідних фахівців Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО) та Інституту загальної та невідкладної хірургії НАМН України ім. В. Т. Зайцева. Весь навчальний процес триватиме майже місяць з залученням 36 фахівців.

За словами головного лікаря онкодиспансеру, лікаря вищої кваліфікаційної категорії, кандидата медичних наук, доцента, члена Європейської та Міжнародної асоціації гінекологічних онкологів, заслуженого лікаря України Валерія Зуба, цього разу онкологи акцентують увагу слухачів на реабілітації онкохворих та паліативній терапії.

У своєму вступному слові завідувач кафедри онкології та дитячої онкології ХМАПО, доктор медичних наук, професор, онколог і дитячий онколог вищої категорії, дійсний член Європейського товариства медичної онкології (ESMO), дійсний член Американського товариства клінічної онкології (АSСO) Олександр Дудченко акцентував увагу на тому, що в структурі летальних випадків онкологія посідає друге місце після серцево-судинних захворювань. Втім вітчизняна онкологія як наука постійно розвивається, отже і лікар повинен постійно вдосконалювати свої знання як зі свого, так й із суміжного фаху, адже це – на потребу здоров’я онкохворого.

Як наголосив завідувач ренген-хірургічного відділення ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України ім. В. Т. Зайцева», професор кафедри онкології та дитячої онкології ХМАПО, віце-президент Міжнародної асоціації ендоваскулярних хірургів та інтервенційних радіологів України, доктор медичних наук Юрій Авдосьєв, мета заходу – продемонструвати сучасні можливості паліативної терапії пухлинних захворювань, зокрема колоректального раку як найчастішої причини недуги. Щорічно на колоректальний рак занедужує майже 600 тисяч осіб і майже в половини з них впродовж року реєструється летальний наслідок. Для Чернігівщини, яка переживає наслідки катастрофи на ЧАЕС, коли спостерігається пік мутацій внаслідок опромінення, ця проблема – вкрай актуальна.

Більш того, під час заходу онкологів ознайомлять з основними напрямками розвитку закордонної онкології, її методиками, які мають відтерміновані позитивні результати в лікуванні паліативних онкохворих. Серед основних векторів – консервативна терапія та інтервенційна хірургія, тобто технологія, що уможливлює скорочення числа відкритих оперативних втручань і проведення сануючих малоінвазивних втручань, а відповідно, і мінімізацію операційної травми в пацієнта.





Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів