Меню
 
Головна arrow Новини
Незабаром в Чернігові буде відкрито спеціалізоване відділення для дітей, що потребують паліативної допомоги.

У відділенні знаходитимуться хлопчики та дівчатка, що страждають на невиліковні захворювання, зокрема, онкологічні ,генетичні та психічні розлади, не сумісні з життям. Про це йшлося 24 травня на засіданні профільної робочої групи в облдержадміністрації під головуванням заступника голови-керівника апарату ОДА Наталії Романової.

На жаль, через невиліковні захворювання щороку в області помирає близько 150 дітей, здебільшого вдома та в обласній дитячій лікарні. Тому наприкінці минулого року було вирішено створити на базі Центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» спеціалізоване відділення на зразок таких, що функціонують в європейських країнах. До речі, матеріальну та методичну допомогу цьому закладу надали їхні давні друзі – волонтери з Великої Британії. Нині вже виділені кошти, у приміщеннях здійснено капітальний ремонт, затверджено штатний розпис. Відділення (одне з перших в Україні) матиме все необхідне – медпрепарати, обладнанні приміщення, ігрові кімнати, педагогів, психологів та соціальних працівників – все для того, аби приречені діти достойно пішли із життя. Як зазначив заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін: «В Чернігові вже створена паліативна виїзна служба на базі першої дитячої поліклініки, яка надає всебічну допомогу дітям та їхнім батькам, для яких здійснюється навчання, як поводитися із дітьми. А ще в нас є ліжка для таких дітей в обласній дитячій лікарні, в онкологічному відділенні. Основне завдання відділення – створити такі умови, щоб вони відчули турботу з боку оточуючих, отримали як медичну, так і психологічну допомогу, підтримку з боку соціальних працівників та іншого персоналу. Крім того, трохи пізніше подібне відділення планується відкрити у Прилуцькому будинку дитини, де будуть розташовані одномісні палати та кімнати для батьків. Тобто, Чернігівщина стане пілотним регіоном, де впритул опікуватимуться паліативної допомогою дітям».

Втім, онкологічні, генетичні захворювання, хвороби обміну речовин далеко не завжди спричиняють смерть дитини – існує безліч прикладів, коли завдяки виважено підібраній терапії, відповідному догляду та професійній роботі психологів, фізіотерапевтів, соціальних працівників дитина направляється до звичайної лікарні і, навіть починає відвідувати дитячі садочки та інші організовані колективи.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів