Меню
 
Головна arrow Новини
14 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день донора крові.

Безперечно, внесок донорів у збереження життя людей важко переоцінити, адже щодня трапляються такі випадки, коли тільки завдяки зданій крові людину можна врятувати.

Нині на Чернігівщині налічується близько 11 тисяч донорів, серед яких кожен десятий здає кров та її компоненти регулярно. Втім, незважаючи на популяризацію донорства, їх з кожним роком в області стає все менше. Як розповідає головний лікар Чернігівської обласної станції переливання крові, кандидат медичних наук Павло Герасименко: «Ми, звичайно, проводимо роботу, пропаганду, запрошуємо здавати кров людей, але загальна кількість як донорів, так і донацій зменшується. За результатами 2016 року, загальна кількість донацій склала 14,5 тисяч, в минулі роки вона перевищувала 16 тисяч. Звичайно, якщо кількість населення зменшується, то, в принципі, це відповідні тенденції. Але, зважаючи на те, що ми втрачаємо кількість активних донорів – це вже змушує нас турбуватися і більш активно працювати в цьому напрямку. Ми змінили штатний розпис закладу і створили відділення рекрутингу донорів. Там працюють немедичні працівники, завданням яких є розробка планів та заходів щодо пропаганди донорства.

Хочу подякувати тим донорам, які до нас приходять. Вони виконують надважливу соціальну функцію – гарантують громаді безпеку і якість лікування. Бо компоненти крові – це ліки, які не можна створити у лабораторних умовах, всі намагання зараз невдалі. Тому донори дають можливість врятувати людські життя і ця фраза не є пафосною. Головне – щоб люди, які думають приходити до нас та які вже стали донорами, пам’ятали, що вони в реальності рятують людські життя. Одна доза крові дає можливість виготовити як мінімум три компоненти крові, тобто, можна врятувати три людських життя».

Також керівник закладу зазначає, що проводити масово-роз’яснювальну роботу щодо донорства заважають обмежене фінансування, адже виготовлення рекламної продукції, роликів та ТБ, друк плакатів тощо потребує чималих коштів.

«Нині станція переливання крові виготовляє лише компоненти крові (виготовлення альбумінів припинено). А це номенклатура з 12 позицій, що виробляються на замовлення лікарень. Цю номенклатуру ми розширили тромбоцитами, – зауважує Павло Герасименко. – Ми вже отримуємо схвальні відгуки з наших клінічних відділень, в яких перебувають пацієнти з лейкозами, адже цей компонент крові найбільш ефективний.

Нам почали суттєво допомагати центральні органи влади, громадські організації. Так, наприклад, ми нещодавно отримали гуманітарну допомогу з Данії – апаратуру, що дозволяє стандартизувати якість процесу заготівлі донорської крові. Також отримали ваги-помішувачі, автоматичні сепаратори для розділення крові на фракції. Зараз ми очікуємо на приїзд сервісних інженерів, які і підключать апаратуру. А ще ми готуємося до роботи згідно з новим ліцензуванням, запровадженого Міністерством охорони здоров’я України. Тобто, будемо працювати виключно за європейськими стандартами».

Отже, новації в роботі обласної станції переливання крові також сприятимуть залученню донорів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів