Меню
 
Головна arrow Новини
Рятуємося від спеки.

Жителі Чернігівщини вже встигли втомитися від аномальної спеки. Це цілком природно, адже 30-35 градусів тепла далеко не кожен організм може витримати, тому у людей можуть загострюватися хронічні захворювання, виникати запаморочення та непритомність. Цими днями за медичною допомогою з приводу теплових ударів вже звертаються постраждалі від сонця.

З метою упередження негативних наслідків спеки головний спеціаліст Чернігівського міського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров'я України» Діана Романенко радить: « Під час такої аномальної погоди варто якомога менше знаходиться на вулиці, прикривати голову панамою. Також необхідно пити достатню кількість води, не менше 2 літрів на добу, надавати перевагу тіні, а працюючі на дачі – більше відпочивати та одягати світлий одяг задля попередження теплового удару».

Особливо погано переносять спеку люди похилого віку та ті, що мають хронічні захворювання, зокрема, страждають на серцево-судинні недуги, артеріальну гіпертензію та діабет. Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер» Ігор Батог наголошує: «За такої спекотної днини варто зайвий раз відвідати свого сімейного лікаря та відкорегувати методи лікування, переглянути ті медикаменти, які людина приймає постійно. Частіше вимірюйте артеріальний тиск і якщо він підвищений – застосовуйте засоби, які призначив лікар. Я раджу людям з хронічними хворобами зараз взагалі не виходити на вулицю вдень, адже не виключене загострення цих захворювань та поява нових».

Крім того, у спекотні дні медики радять знизити звичайну фізичну активність, рекомендується уникати куріння, відмовитись від кави та алкоголю, адже це – додаткове навантаження як на серцево-судинну систему, так і на організм загалом. Щодо харчування – уникайте важкої їжі. Не їжте смаженого, жирного м’яса, копченостей, адже сіль затримує воду в організмі і погіршує тепловіддачу. Вживайте більше свіжих фруктів та овочів. Хоч іноді відпочивайте біля водойм – сонце, вода, свіже повітря зможуть зміцнити ваш організм. Намагайтеся від сонячної погоди отримувати лише задоволення.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів