Меню
 
Головна arrow Новини
До низки функціональних обов’язків сімейних лікарів додасться ще і супровід людей, що живуть із ВІЛ-інфекцією: 14 серпня у Чернігові презентовано спеціальний проект, спрямований як на навчання лікарів ранньому виявленню імунодефіциту, так і забезпечення толерантного ставлення медиків до ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Проект, ініційований благодійною організацією «Чернігівська мережа», Корпусом Миру в Україні та Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, передбачає навчання 180 сімейних лікарів з 12 міст області поводженню з ВІЛ-інфікованими людьми. Йдеться про те, що саме сімейні лікарі повинні взяти на себе функцію опікування такими пацієнтами, відстежувати за тим, яке в них застосовується лікування і чи не відмовляють їм у медичній допомозі «вузькі» спеціалісти. Як розповідає начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, враховуючи, що реформування медичної галузі передбачає високу роль сімейних лікарів у діагностиці, лікуванні та консультуванні пацієнтів, вони повинні неабияку увагу приділяти проблемі ВІЛ/СНІДу. «Ми повністю підтримуємо цей проект, вже розробили маршрути виїздів лікарів на навчання, спираючись на майбутні госпітальні округи. Виїзні цикли будуть працювати не лише в центрах госпітальних округів, а залучатимуться фахівці сусідніх районів. В системі реформування пріоритетом являється сімейний лікар, на якого і покладатимуться відповідні завдання», – зазначив Петро Гармаш.

Проектом передбачена активізація децентралізації ВІЛ-сервісних послуг, вже в семи медичних закладах функціонують сайти антиретровірусної терапії. Цій роботі приділяється значна увага, тому сімейні лікарі не можуть стояти осторонь проблеми забезпечення гідного лікування ВІЛ-інфікованих. Звісно, що вони працюватимуть у тісному тандемі зі спеціалістами обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом. На цьому наголошує в.о. головного лікаря закладу Галина Лисенко: «Сімейні лікарі супроводжують людей протягом всього життя, знають проблеми своїх пацієнтів. Вони, як ніхто інший, можуть своєчасно зреагувати на ті проблеми, що виникають у людей щодо ризикованої поведінки до ВІЛ-інфекції. Взагалі вже зараз сімейний лікар може провести обстеження швидкими тестами, направити до спеціаліста. Вже розпочата система консультування і тестування на первинній ланці. І це дало свої результати – лікарі були ознайомлені з нормативною базою протидії ВІЛ/СНІДу, а також сімейні лікарі були ознайомлені із планом лікування, а саме основне – з аспектами подолання дискримінації що хворих на ВІЛ, яка була у нашому суспільстві».

Також проектом передбачено удосконалення алгоритмів соціального супроводу ВІЛ-інфікованих, яким також займатимуться сімейні лікарі та медичні сестри. За словами голови правління благодійної організації «Чернігівська мережа» Анжели Мойсеєнко, є сподівання, що у подальшому цей проект буде забезпечений і часткою державних коштів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів