Меню
 
Головна arrow Новини
«Чи не збільшиться рівень радіоактивності на прилеглих територіях з введенням в дію лінійного прискорювача в онкодиспансері?»

З таким питанням люди досить часто звертаються до закладу. Їх стурбованість цілком зрозуміла лікарям. Адже трагедія на Чорнобильській АЕС донині дає про себе знати – на Чернігівщині кількість хворих на рак зростає щорічно.

Як прокоментував головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, лінійний прискорювач сам генерує пучок електронів та фотонів винятково під час роботи, в інших випадках він загрози не несе. «Елементарні частини, коли апарат працює, не повинні розлітатися, тому під час будівництва приміщення використовується спеціальна марка бетону, яка затримує промінь. А товщина стін – то ще радянські стандарти! В Європі стіни в таких бункерах удвічі тонші. Закладено безліч систем. Хвилюватися не потрібно, усе настільки автоматизоване, що, наприклад, коли двері не прикриті навіть на один міліметр, то система не вмикається. Насамперед турбуємося про безпеку, адже ми там працюватимемо, а штат відділення укомплектовано молодими лікарями».

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів