Меню
 
Головна arrow Новини
Поважну дату відзначив один з найстаріших лікувальних закладів України: КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» виповнилося 215 років. З цієї нагоди 23 серпня у лікарні відбулися урочистості, а також презентовано виставку плодів та квітів, яку присвятили двом головним державним святам України – Дню Державного Прапора та дню Незалежності.

З короткого екскурсу в історію лікарні: далекого 1802 року у Чернігові силами громади відкрито так званий «дом для умалишенных» з психіатричним відділенням для невиліковних хворих. Тоді там працював один лікар психіатр, а через рік запросили ще одного спеціаліста з нервових захворювань. З 1925 року лікарня стала окремим підрозділом у системі губернської медицини, в якому практикували 25 лікарів, а у палатах знаходилися близько тисячі пацієнтів. З приходом до Чернігова фашистів восени 1941 року лікарню зруйнували, а всіх медиків та хворих було страчено. 1955 року заклад відновили і з тих пір він поступово набував сучасного вигляду.

Нині обласна психоневрологічна лікарня не тільки найстаріший лікувально-профілактичний заклад області, а і один з найпотужніших, адже в ньому функціонує понад 830 ліжок, диспансерне відділення на 140 відвідин за зміну з денним стаціонаром, працює 10 спеціалізованих центрів надання медичної допомоги та 14 стаціонарних відділень, в тому числі підрозділи з надання наркологічної, кризової та екстреної допомоги, а також відділення реабілітації воїнів АТО. Як розповідає головний лікар закладу Володимир Ященко: «Зараз Україна переходить на міжнародні протоколи лікування і наша лікарня в тому числі. У нас запроваджені всі протоколи, які є на теренах Європи. Обладнання нове появилося, але нам ще потрібно оновлювати застаріле. На наступний рік буде передбачено більше фінансування на лікарню, в тому числі на діагностичне обладнання, про що є попередня домовленість із обласною владою».

З нагоди свята кожне з відділень закладу взяло участь у виставці плодів та квітів, представлено також різноманітні поробки з дерева, картону, інших підручних матеріалів. Окрім того, що це красиво, так ще і демонструє результати арт-терапії, що застосовується до пацієнтів. За словами головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я облдержадміністрації зі спеціальності «Психіатрія» Валентина Скрипника: «Участь пацієнтів і персоналу спільна в таких заходах і вона надзвичайно важлива для реабілітації хворих, адже в нас є і центр лікування та реабілітації воїнів АТО, з яких близько тисячі пройшло реабілітаційне лікування. Тому на виставці представлено експозицію на військову тематику. В лікарні застосовуються реабілітаційні заходи, в які входять арт-терапія, терапія зайнятістю, творчістю. В нас є художник і ті пацієнти, хто має відповідний хист, теж можуть себе розкривати. Взагалі в нас потужний психологічний центр, якій займається всією реабілітацією, що дуже і дуже важливо у сучасних умовах».

Серед учасників виставки було обрано переможців, а найкращим співробітникам закладу вручено подарунки та відзнаки обласної влади. Зі святом колектив закладу поздоровили заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, голова профспілки працівників охорони здоров’я області Павло Потапко, колеги - медики та гості.









Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів