Меню
 
Головна arrow Новини
25 серпня в Чернігівському обласному онкологічному диспансері відбулося підписання договору про закупівлю медичного лінійного прискорювача Elekta з комплексом обладнання для оснащення радіотерапевтичного відділення.

Постачальником є товариство з обмеженою відповідальністю «Біосенс» – офіційний представник компанії Elekta в Україні. Постачальник визначений шляхом відкритих та прозорих тендерних торгів, що тривали з травня 2017 року. Сума договору складає 57,5 млн. грн., з яких 40 млн. грн. складають кошти Державного фонду регіонального розвитку та 17,5 млн. грн. – місцевих бюджетів. За підсумками проведених торгів очікувана ціна закупівлі була знижена на 23,3% (з 75 до 57,5 млн. грн.). Різницю спрямують на придбання системи дозиметричного планування та комп’ютерного томографа.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, поява лінійного прискорювача в арсеналі закладу дозволить вивести лікування та профілактику онкологічних захворювань на новий рівень. Перевага лінійного прискорювача в тому, що промені, які він виробляє, не чинять великого впливу на здорові тканини та руйнують хворі. Суть роботи апарату полягає в тому, що він виробляє пучки високоенергетичних електронів у магнітному полі. Фотонне випромінювання, яке фільтрує електрони y променевому прискорювачі Elekta, допомагає з точністю направити потік y потрібну точку. Випромінювання утворюється особливим шляхом на голівці випромінювача. На цій ділянці пучок енергії формується в потік, який спрямовується на певну область на тілі хворої людини. Поворотна рама, на якій знаходитися головка приладу, обертається й направляє пучок енергії на клітини. Радіотерапія сприяє дистанційному лікуванню онкологічних захворювань. Такий метод виключає хірургічне втручання в повній мірі, що в рази збільшує шанси на успішне лікування. «Завдяки тому, що промінь концентрується, пошкодження здорових клітин унеможливлюється. Дуже важливо, що пристрій обладнаний спеціальним столом, на якому пацієнту буде зручно лежати. Стіл дуже мобільний. Тому область уражених клітин може бути схильна до впливу променів у будь-якому зручному для пацієнта положенні», – розповідає Валерій Зуб.

Робота лінійного прискорювача Elekta може бути спрямована не тільки на лікування онкологічних захворювань. За допомогою пристрою проводять терапію запальних процесів. Багатофункціональність лінійного прискорювача ? основна його перевага над іншими засобами такого роду.

При вдалому збігові обставин вже наприкінці цього року відділення онкодиспансеру прийме свого першого пацієнта. А взагалі в новому відділенні планують лікувати близько 3,5 тисячі пацієнтів на рік.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів