Меню
 
Головна arrow Новини
Без екстреної допомоги ніхто не залишиться.

Реформуванням медичної галузі зокрема передбачено суттєві зміни в організації надання екстреної медичної допомоги населенню. Урядом пропонується ввести до складу «швидкої» парамедиків, що виїжджатимуть за викликами до пацієнтів, визначатимуть ступінь важкості захворювання, надаватимуть невідкладну допомогу та у разі необхідності доставлятимуть хворого як до стаціонару, так і до спеціалізованих відділень екстреної допомоги, які відкриватимуться у потужних лікувальних закладах.

У зв’язку з реструктуризацією галузі, особливо у плані надання невідкладної допомоги, у людей виникають запитання – хто ж такі парамедики і чи правда, що зі «швидкої» заберуть лікарів?

«Без реформування системи екстреної та невідкладної медичної допомоги населенню нам вже не обійтися, – зазначає директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко, – тому особлива увага приділятиметься саме невідкладним станам. Якщо, наприклад, людина, телефонує до нас з приводу підвищення артеріального тиску, то не обов’язково до неї треба виїжджати, можливо, достатньо лише телефонної консультації лікаря. Відтак введення посад парамедика передбачає, що такі спеціалісти виїжджатимуть на виклики, пов’язані із ургентними невідкладними станами, які потім вирішуватимуть на місці подальшу «долю» пацієнта. Парамедик – це спеціаліст, який пройшов навчання протягом трьох років на базі медичного училища чи коледжу саме у напрямку лікування невідкладних станів. Тобто, це той же фельдшер, який спрямовує свою роботу в умовах реформування та наближення меддопомоги населенню. Лікарі з «швидкої» перейдуть на роботу в спеціалізовані відділення невідкладних станів – консультуватимуть, оглядатимуть хворих, яких привезла «швидка», надаватимуть невідкладну допомогу та направлятимуть на подальше лікування у стаціонарні профільні відділення. Тобто, жителі Чернігівщини без надання їм всебічної та кваліфікованої екстреної та невідкладної допомоги у процесі реформування не залишаться.

Нині ж обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює у звичному режимі, виїзні бригади укомплектовані як медичним персоналом, так і витратними матеріалами», – наголосив Ігор Даниленко.



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів