Меню
 
Головна arrow Новини
Дійова протидія кору.

Через поширення кору у деяких областях України (Івано-Франківській, Тернопільській, Одеській та Закарпатській ), Міністерство охорони здоров’я України рекомендує освітянам не допускати до навчання дітей, які не щеплені проти цієї інфекції. Вважається, що це може стати головним чинником протидії появі спалахів кору.

Протягом року у цих регіонах України на кір захворіли понад 1600 дітей (двоє з яких померли). Спостерігаються також непоодинокі випадки зараження збудником кору дорослих. Враховуючи активну міграцію населення та особливу агресивність збудника хвороби, протягом трьох-п’яти годин кір може потрапити і на територію інших областей.

«Ситуація із захворюваністю на кір на Чернігівщині набагато краща, ніж в інших регіонах України, – запевняє завідувач інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Микола Картель, – адже завдяки наявності вакцин, а відтак і дотриманню графіка вакцинації в області з 2013 року захворювання на кір не реєструвалися. Втім, це не означає, що його не може бути, адже у попередні роки відчувався деякий дефіцит комплексної вакцини КПК (кір-паротит-краснуха), що не дозволяло прищепити всіх дітей від кору. Відтак, у певної кількості хлопчиків та дівчаток не створений імунітет від цієї хвороби. Загалом дітей треба щепити у віці 12 місяців та у 6 років, а в ідеалі – вакцинація повинна здійснюватися у будь-якому віці згідно з епідемічними показниками, в тому числі і вагітним жінкам.

Нині в області в наявності понад 11 тисяч доз КПК бельгійського виробництва. Лише вакцинація здатна великою мірою запобігти кору».

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів