Меню
 
Головна arrow Новини
Чи не кожна третя доросла людина має ті або інші проблеми із зором. Йдеться не тільки про коротко- або далекозорість, а і різноманітні порушення акомодації, рефракції, міопію тощо. Всі вони схожі тим, що людина погано бачить навколишній світ. Звісно, проблемам зору необхідно приділяти увагу щодня, а особливо 12 жовтня, коли міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день зору.

Зір – неперевершений божественний дарунок. Завдяки йому ми бачимо кольори природи, пізнаємо людей та своїх рідних, орієнтуємося у просторі і часі, виконуємо повсякденні дії. Одним словом, живемо і здебільшого не замислюємося над тим, як би ми існували без зору.

На жаль, людина так вже влаштована, що не цінує того, що має. А, між тим, наші очі щоденно і щохвилинно змушені витримувати певні навантаження – ми вдивляємося у друкований текст, в екран монітора, користуємося смартфоном, читаємо при поганому освітленні, не тримаємо постави, нехтуємо раціональним харчуванням та фізичними вправами. Все це і багато іншого негативно впливає на якість нашого зору. Тому до вікових змін в очному нерві додаються проблеми, пов’язані із недотриманням правил гігієни зору. У старшому віці це може спричинити появу такої хвороби, як глаукома (стійке підвищення внутрішньоочного тиску), що здатна призвести до повної сліпоти.

Втім, глаукому можна попередити. Завідувачка відділення мікрохірургії ока КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Ірина Биховець радить: «Я рекомендую не носити тісні комірці, сорочки, які піджимають горло, дивитися телебачення, читати та щось робити при поганому освітленні у приміщенні, не знаходитися довго з нахилом тіла. Лазні, сауни теж не показані. Обов’язково необхідно приходити на обстеження – периметрію (вимір поля зору) і тонометрію (вимірювання внутрішньоочного тиску). Люди після 40 років повинні взяти собі за правило – раз або двічі на рік відвідувати офтальмолога».

Люди старшого віку частіше замислюються над тим, як попередити ускладнення з боку очей. Вони намагаються частіше обстежуватися в офтальмолога та виконувати його вказівки. А ось діти та молодь здебільшого зневажливо ставляться до цієї проблеми, вважаючи, що їхньому зору нічого не загрожує. Це далеко не так. За статистикою, майже 20 відсотків дітей погано бачать, а з їхніх батьків половина нічого не робить аби покращити ситуацію із зором власних дітей. А, між тим, існують правила, дотримання яких допоможе не зіпсувати очі. «Найпростіші вправи – це часте кліпання на протязі 1-2 хвилин, рухи очима уверх-вниз, вправо-вліво теж 1-2 хв.,перевести погляд на кінчик носа і на далекий предмет, максимально віддалений – це елементарні мінімальні вправи, які можна зробити під час зорового навантаження. Зорове навантаження повинно бути дозоване, через кожні 20-30 хв. треба відпочивати», – розповідає завідувачка офтальмологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Лариса Шоломій.

А ще необхідно уважно ставитися до режиму харчування – їжа повинна бути багатою на вітаміни А, Д, Є. Фізичні вправи та перебування на свіжому повітрі також допоможуть знизити навантаження на зоровий нерв. До речі, офтальмологи стверджують: якщо людина, що має сидячу роботу, хоча б раз на півгодини встає з-за стола і робить найпростіші вправи, ризик погіршення зору через тривалу напругу очей зменшується наполовину. Відтак, частіше бувайте на прийомі в офтальмологів і не нехтуйте їхніми порадами. А у Всесвітній день зору всім варто замислитися над тим, як вберегти свій зір та якісно бачити навколишній світ.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів