Меню
 
Головна arrow Новини
Медичній реформі – «зелене світло»: 19 жовтня депутати Верховної ради 240-ка голосами прийняли Закон «Про державні гарантії фінансування медичної допомоги в Україні», який можна вважати стартовим документом у процесі реформування вітчизняної медичної галузі.

Свої думки щодо реалізації Закону на місцях висловили під час засідання «за круглим столом» у Чернігові представники медичної спільноти обласного центру.

Закон прийнятий, а відтак попереду на всіх нас – і лікарів, і пацієнтів – чекає багато роботи. Наприклад, лікарі повинні готуватися працювати у нових фінансових умовах, а пацієнти – вишукувати можливість отримувати необхідну медичну допомогу у тому закладі, який вони оберуть за своїм бажанням. Звісно, йдеться і про певні гарантії. «У Законі виключено поняття співфінансування, – розповідає головний лікар КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко, – тобто, держава гарантує надання медичної допомоги як на первинному, так і на вторинному, третинному рівні. Включено гарантії по збільшенню заробітної плати медичних працівників. Цей Закон, на мою думку, зрушить всю медичну галузь в сторону змін на позитив. Закон дає можливість починати реформування закладів охорони здоров’я».

Жодна реформа не проходить швидко і безболісно. Втім, медики погоджуються, що нинішній стан медичної галузі не може задовольнити всі зацікавлені у ньому сторони. Тому лікарі за найближчі два роки повинні створити конкурентоспроможні заклади, де б люди змогли отримувати якісне та ефективне лікування. Звісно, реформа потребує чималих коштів, які надходитимуть як з місцевих бюджетів, так і від самих пацієнтів. Чи не стане це великим навантаженням на їхній гаманець? На думку головного лікаря КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер», голови профільної комісії обласної ради Миколи Дейкуна, це також передбачено Законом. «Процес буде врегульований низкою підзаконних актів. Хоча, ми також ставимо такі питання. Втім, у Законі є статті непрямої дії, в яких задекларовано, що частина послуг буде безкоштовною. Але це регулюється або наказом Міністерства охорони здоров’я, або постановою Кабінету міністрів України і кожного року може мінятися в залежності від можливостей бюджету. При прийнятті бюджету на наступний рік можна сказати, що у цьому році в нас коштів мало, ми робимо безкоштовно один аналіз. На наступний рік фінансова ситуація краща, ми додаємо безкоштовно ще ряд досліджень. Це процес динамічний і він буде змінюватися».

Реформа не здійснюється на порожньому місці, до неї Чернігівщина готувалася заздалегідь і підготовчий етап пройшов практично безболісно – наголошує начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. «До реформи ми готувалися, особливо до переформатування системи первинної ланки. Відтак, в нас є вже 26 центрів ПМСД, велика когорта сімейних лікарів, які з 1 січня перейдуть вже до підписання договорів. У 2018-2019-2020 роках вже буде реформа вторинного рівня, адже в цих лікувальних закладах має надаватися цілодобова стаціонарна медична допомога. Про принцип – «гроші йдуть за пацієнтом» – ми також розмовляли дуже давно, багато лікарів від цього будуть мати певний зиск. Загалом, прийняття цього Закону свідчить про поступальний шлях України до переходу на рейки європейської системи охорони здоров’я, якого всі громадяни чекали 26 років», – зауважив Петро Гармаш. Отже, тепер медики матимуть законодавче підґрунтя для запровадження поступових змін у наданні допомоги населенню.

Відтак, лікарі Чернігівщини мають пишатися прийнятим Законом, до якого вони мають безпосереднє відношення – група лікарів області обговорювала в Адміністрації Президента основні засади реформи із народними депутатами і їхні думки були враховані в його кінцевій редакції.



Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів