Меню
 
Головна arrow Новини
Стоп поліомієліт!

У Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, який відзначається 24 жовтня, ЮНІСЕФ нагадує, що Україна є однією з небагатьох країн у світі з високим ризиком спалаху поліомієліту у зв'язку з низьким охопленням дітей імунізацією. Останнім часом завезення поліомієліту серйозно загрожує країні у зв'язку із циркуляцією вірусу на Близькому Сході, адже непоодинокі випадки захворювання були зареєстровані в Сирії та Ізраїлі. Відтак діти в Україні особливо уразливі, тому що менше 50% з них нині вакциновані проти цього небезпечного захворювання. На даний час, поліомієліт залишається ендемічним тільки в трьох країнах у світі – Нігерії, Пакистані та Афганістані.

Поліомієліт є високозаразною інфекційною хворобою, яка викликана вірусом поліомієліту. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним способом захисту від хвороби. Безпечні та ефективні вакцини існують і вони дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Щеплення проводиться кілька разів та захищає дитину на все життя. «У невакцинованих проти поліомієліту дітей, хвороба може призвести до смерті та інвалідності на все життя. Вакцинація дуже важлива для захисту здоров’я дітей», – зазначає завідувач інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Микола Картель. Потужне лобіювання проти вакцинації, скептицизм та дезінформація населення про щеплення в Україні є одними з причин швидкого зниження охоплення імунізацією. За даними опитування ЮНІСЕФ, лише 46% населення позитивно ставиться до імунізації, що вже призвело до спалахів інфекційних захворювань останнім часом в Україні (кір, краснуха, кашлюк та епідемічний паротит).

Зважаючи на вкрай незадовільну ситуацію із забезпеченням вакцинами проти поліомієліту, медична спільнота в регіонах України та Міністерство охорони здоров’я постійно звертаються до міжнародних організацій щодо допомоги у надходженні специфічних вакцин.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів