Меню
 
Головна arrow Новини
Імунопрофілактика – найдієвіший метод запобігання інфекційних хвороб.

Інфекційні хвороби були і залишаються однією з причин інвалідності та смертності населення у всьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров»я, 24,7 відсотки летальних випадків у дорослих та 63 відсотка у дітей спричинені інфекціями різних етіологій. Тому імунопрофілактика на сьогодні є одним із важливих компонентів боротьби із цими недугами, а її ефективність залежить від санітарно-просвітницької роботи , мета якої – підвищення ступеня охоплення населення профілактичним щепленням. Також важливе значення має і якість імунобіологічних препаратів.

Так управлінням охорони здоров»я облдержадміністрації спільно із обласною санітарно-епідеміологічною станцією розроблений план протиепідемічних заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Передбачена організація вакцинопрофілактики проти грипу медичного персоналу, працівників установ соціального захисту населення, вразливих категорій населення, яка в осінньо-зимовий період проходить задовільно.

В області функціонує 1168 кабінетів профілактичних щеплень, працюють щеплювальні бригади. Всі лікувально- профілактичні заклади області отримали методичні матеріали з питань діагностики, клініки, лікування інфекційних хвороб.

На сьогодні в Україні загалом та Чернігівщині зокрема використовуються високоефективні й безпечні вакцини, які пройшли відповідний контроль якості, мають реєстрацію і дозвіл на застосування. Виробництво, зберігання, транспортування імунопрепаратів здійснюється згідно з існуючими вимогами і дотриманням температурного режиму.

Важливе значення має стан профілактики небезпечних інфекцій серед дітей області, адже від того, наскільки своєчасно дитина буде щеплена проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, паротиту, краснухи та інших недугів, залежить її здоров»я та якість подальшого життя. Втім, 2010 року у порівнянні з 2009-м роком стан вакцинації проти цих недугів погіршився. Наприклад, кількість вакцинованих проти гепатиту В дітей зменшилася майже на 30 відсотків, проти дифтерії, кашлюку та правця немовлят – на 27 відсотків. Така ситуація пов»язана із кількома причинами – недостатністю вакцин, які Чернігівщина отримала в 2010-му році, складністю тендерних процедур щодо закупівлі імунопрепаратів, відмовою батьків від щеплень через недостовірні інформації, які з»являються в деяких ЗМІ стосовно начебто шкідливості імунопрофілактики, хоча поодинокі (0,02%- за даними ВООЗ) ускладнення не можуть свідчити про існування даної проблеми.

Таким чином, тільки за умови об»єднання зусиль з боку медиків, органів влади, засобів масової інформації можливо запобігти розповсюдженню інфекційних хвороб. Слід пам»ятати, що гривня, витрачена на профілактику – збереже сто гривень, витрачених на лікування.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів