Меню
 
Головна arrow Новини
Актуальні питання щодо медичної реформи та покращення медичного обслуговування населення обговорили на прес-конференція с представниками ЗМІ народний депутат України Сергій Березенко, начальник управління охорони здоров‘я Чернігівської міської ради Владислав Кухар, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун, головний лікар Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко, головний лікар ЧМЛ № 3 Віктор Янголь.

Медична реформа має принести багато змін в систему охорони здоров’я. Так, згідно з Законом України 6327 «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який був ухвалений народними депутами 19 жовтня, визначені державні фінансові гарантії надання необхідних пацієнтам послуг за рахунок коштів Державного бюджету України за програмою медичних гарантій. Народний депутат України Сергій Березенко, який лобіював цей законопроект, розповів, чого чекати пацієнтам від майбутніх нововведень. Основною відмінністю, за його словами, стане перехід від бюджетного утримання медичних закладів до закупівлі послуг. Тобто запрацює так званий принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

«У межах програми медичних гарантій держава гарантує оплату за рахунок коштів Державного бюджету необхідних медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної, третинної медичної допомоги, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, – зазначив Сергій Березенко. – Законом встановлено, що обсяг коштів, що спрямовуються на реалізацію програми медичних гарантій щорічно визначається у законі про бюджет України як частка валового внутрішнього продукту у розмірі не менше 5 відсотка валового внутрішнього продукту держави».

Вже сьогодні необхідно підготувати людей до зміни системи, щоб вони змогли обрати собі того лікаря, якому довіряють своє здоров’я та здоров’я своїх дітей. З таким лікарем пацієнт підписує договір щодо надання конкретних медичних послуг. Повністю скасовується прив’язка до географічного місця, тобто дільничних лікарів вже не буде, а їхнє місце посядуть сімейні лікарі.

З впровадженням реформи між лікарями встановлюється природна конкуренція, котра змушує їх надавати медичні послуги більш якісно та спонукає підвищувати свій професійний рівень. Пацієнт та лікар таким чином стають партнерами. Держава виділяє кошти за ефективність лікування. Лікарю стає не вигідно лікувати хворого із запущеними стадіями. Разом із тим державні кошти будуть потрапляти в той заклад, який оберуть для себе самі пацієнти. Тобто громадянин, по суті, стає основним роботодавцем лікаря.

«Закон покладає початок створення ринку медичних послуг на теренах нашої держави. Вперше у нас водяться елементи медичного страхування, вперше за рахунок державних коштів створюється можливість розвитку комунальних державних закладів та приватних медичних закладів з залученням приватних інвестицій до створення повноцінного ринку медичних послуг, – зазначив голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун. – Повинна значно зрости якість медичних послу , а також оплата праці медичних працівників. В умовах коли запрацює цей закон відбудеться диференціація оплати праці і буде залежати від кількості, якості надання медичної послуги».







Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів