Меню
 
Головна arrow Новини
17 листопада міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів.

Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) зустрічаються у всіх промислово розвинутих країнах. Це актуальна медична та соціальна проблема, яка стрімко поширюється світом, адже на це захворювання страждають близько 600 мільйонів чоловік.

Найближчим часом прогнозується подальше зростання захворюваності на ХОЗЛ. ВООЗ відмічає, що до 2020 року хронічні обструктивні захворювання легень увійдуть в першу п’ятірку після ішемічної хвороби серця, депресій, травм внаслідок ДТП та захворювань судин головного мозку.

Хронічні обструктивні захворювання легень характеризуються прогресуючою бронхіальною обструкцією, частково звороньою. Обмеження повітряного потоку прогресує, в людини з’являється задуха, а відтак – від гіпоксії починають страждати всі органи та системи організму. Крім того, бронхолегенева тканина змінює свою структуру та втрачає можливість брати участь у газообміні.

«Хронічна обструкція легенів в нашому регіоні зустрічається все частіше, – наголошує лікар пульмонологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Іван Тельнов. – З кожним роком до нашого відділення потрапляє все більше людей що мають ХОЗЛ. На жаль, цю недугу важко діагностувати, особливо на ранніх стадіях, коли людина ще не скаржиться на загрозливу симптоматику. А, між тим, клінічна картина захворювання свідчить, що недуга «оселилася» в організмі вже давно, поступово завдаючи шкоди всім органам та системам. Це прогресуюче захворювання, уповільнити яке здатне лише правильно підібране лікування. Флюорографічне обстеження щонайменша раз на рік, своєчасне лікування хронічних захворювань бронхів та легенів, уникання застуди і, звісно, відмова від куріння, виважене ставлення до режиму дня і чисте повітря – запорука того, що ви зведете ризик захворіти на хронічну обструктивну хворобу легенів до мінімуму».Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів