Меню
 
Головна arrow Новини
Коли треба укласти договір зі своїм сімейним лікарем?

Реформуванням вітчизняної системи охорони здоров’я передбачено впровадження низки новацій, що стосуються роботи первинної ланки надання медичної допомоги. Зокрема, відповідними положеннями обумовлено укладання договорів про медичне обслуговування з сімейними лікарями.

Втім, не всі жителі Чернігівщини розібралися в основних аспектах впровадження медичної реформи та вважають, що договори (контракти) необхідно укладати вже починаючи з 1 січня 2018 року.

«Подібні думки ми чуємо постійно. Відтак, ця дата не визначена, як термін початку укладання договорів, – роз’яснює заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації – начальник відділу організації медичної допомоги та мобілізаційної роботи Володимир Пулін, – адже з 1 січня 2018 року зміни фінансування первинної ланки не передбачені. Тобто, вони фінансуватимуться, як і у поточному році, через державну субвенцію. А от з 1 квітня 2018 року в Україні розпочинається кампанія з підписання договорів, але вона спочатку буде мати роз’яснювальний характер. Так, будуть надаватися зразки договорів, розповсюджені друковані та електронні матеріали щодо заповнення цих документів. Далі – з 1 липня 2018 року розпочнеться власне кампанія з підписання договорів між сімейним лікарем та пацієнтом. Другий етап укладання договорів розпочнеться з 1 жовтня, який завершиться 31 грудня 2018 року. Тобто, протягом шести місяців наступного року всі пацієнти повинні будуть укласти договори. Таким чином, поспішати відвідувати з цією метою свого сімейного лікаря саме у січні, лютому або березні не варто. Цей час краще приділити визначенню того лікаря, якого ви обрали за свого сімейного».

Також Володимир Пулін наголошує, що вірогідно сімейний лікар, який нині обслуговує понад 2 тисячі пацієнтів, не здатен буде фізично відвідати кожного з них задля укладання договору – це стосуватиметься лише інвалідів та представників інших маломобільних груп. Тому кожен із пацієнтів, який зацікавлений у подальших контактах з тим або іншим лікарем, самостійно повинен буде його відвідати та укласти договір.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів