Меню
 
Головна arrow Новини
Круглий стіл з питань реалізації в області проекту «Розробка та впровадження оптимальної моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та їх соціального супроводу, як ефективний спосіб покращення результатів лікування туберкульозу в Україні» відбувся 11 грудня в Чернігові.

Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун повідомив, що проектом охоплено 8 районах області та за новою схемою проліковано 69 хворих. «Ми підтримуємо впровадження амбулаторної моделі лікування туберкульозу. Підхід, який було опробовано в проекті, де саме фтизіатрична служба приймала рішення коли і куди направляти хворого для продовження лікування і за пацієнтом спрямовувати кошти – є доволі раціональним рішенням», – зазначив Микола Дейкун.

Про деталі реалізації проекту в області розповіла заступник головного лікаря Ніна Товчига, про результати громадського моніторингу амбулаторного лікування хворих на туберкульоз доповів Андрій Александрін, експерт ГО «Інфекційний контроль в Україні», голова національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC).

«Гарний проект, це проект, який закінчився досягнувши своїх цілей», – такими словами розпочав свій виступ Андрій Мечиняну, консультант Всесвітньої організації охорони здоров’я. Далі експерт розповів про світові тенденції до підходів у подоланні епідемії туберкульозу, в яких амбулаторне лікування визнано стандартом для лікування туберкульозу, в тому числі й мультирезистентного. Новинами в законодавстві по реформуванню системи охорони здоров’я в Україні ознайомив учасників зустрічі Олексій Кириченко, Народний депутат України, член міжфракційного об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом».

Після обговорення виступів учасники круглого столу підкреслили, що на перехідному етапі розбудови первинної медичної допомоги досить важливе значення набуває розвиток та координуюча роль фтизіатричної служби, а також покращення співпраці медичної галузі з системою надання соціальної допомоги.


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів