Меню
 
Головна arrow Новини
У жителів Чернігівщини ще є час до липня 2018 року аби обрати собі сімейного лікаря, який буде опікуватися всією родиною та визначати методи лікування тих чи інших захворювань. На цьому 13 грудня наголошували учасники засідання «За круглим столом» у Чернігові.

Як відомо, реформування системи охорони здоров’я передбачає значне підвищення ролі первинної ланки у наданні кваліфікованої медичної допомоги населенню. Відтак саме у сімейних лікарів, дільничних терапевтів, педіатрів незабаром з’явиться багато роботи, адже вони будуть не тільки обслуговувати виклики та вести прийом хворих, а і направляти на консультації, контролювати різноманітні аналізи, а у разі необхідності і слідкувати за тим, як проходить стаціонарне лікування.

Про те, що робиться для того аби реформа «первинки» запрацювала у визначені терміни, розповів начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар, який зазначив: «Починаючи із січня наступного року, в будь-якому медичному закладі міста буде розміщена наочна інформація про всіх лікарів - терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів, які будуть пропонувати цей вид надання медичної допомоги. Та ж інформація буде розміщена на сайтах лікарень, управління охорони здоров’я задля того, щоб пацієнти мали повну інформацію про доступ до лікарів, які будуть надавати первинну медичну допомогу. В інформації буде вміщено відомості про фах лікаря, його спеціальність».

Учасники засідання – представники медичної спільноти області – наголосили, що обрати свого лікаря можна буде протягом всього наступного року, для цього достатньо буде відвідати поліклініку та укласти договір з тим, хто надалі буде опікуватися здоров’ям всієї вашої родини. Якщо ж цього не зробити своєчасно – у будь-якому разі в допомозі вам не відмовлять, втім у подальшому за послуги доведеться заплатити. Значною мірою у цьому процесі зацікавлені і самі лікарі, адже від тієї кількості пацієнтів, з якими вони укладуть договори, залежатиме їхня заробітна плата.

А от жителям сільської місцевості обрати свого лікаря буде простіше – наголошує заступник головного лікаря Чернігівського районного центру ПМСД Оксана Логвинчук. « Звичайно, якщо людина проживає у селі, там є сільська амбулаторія, де працює лікар. Звісно, йому буде досить зручно декларувати свої відносини саме із тим лікарем, який розташований там територіально. Така робота у нас також активно проводиться – проходять сходи сіл, на які виїжджають сімені лікарі та знайомляться із місцевими мешканцями».

Отже, алгоритм обрання сімейного лікаря дуже простий – до липня треба визначитися із кандидатурою та укласти договір. Причому, члени однієї родини можуть обрати різних медичних працівників. А от якщо людина належить до маломобільних груп населення, до неї з метою оформлення подальших відносин сімейний лікар приїде особисто.

«Робота лікаря загальної практики сімейної медицини для нас не нова, – зазначила завідувачка відділення ЗПСМ КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №1» Лілія Запека. – Ми протягом останніх трьох років працюємо у такому режимі. Готові до збільшення кількості наших пацієнтів, причому пройшли відповідне навчання стосовно надання медичної допомоги за кількома спеціальностями. У процесі реформи будемо плідно співпрацювати із лікарями вторинного рівня. Звісно, без кваліфікованої допомоги ніхто з наших пацієнтів не залишиться».


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів