Меню
 
Головна arrow Новини
В Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я 25 січня 2018 року під головуванням Ольги Богомолець пройшло засідання «круглого столу» на тему: «Шляхи зниження дитячого травматизму від опікової травми. Міжнародний та вітчизняний досвід – вчимося разом».

До участі у заході були запрошені народні депутати України, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, регіональних управлінь охорони здоров’я, освіти і науки, соціального захисту населення та територіальних підрозділів ДСНС України, а також представників зарубіжних і вітчизняних громадських та благодійних організацій, фахівців, науковців, експертів та представників ЗМІ. Від Чернігівської області участь у засіданні прийняли головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації за спеціальністю «Комбустіологія», завідувач опікового відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Віктор Яременко та головний позаштатний спеціаліст за спеціальністю «Санологія», завідуюча відділом пропаганди здорового способу життя КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Ірина Ейсимонт .

Під час «круглого столу» було обговорено реалізацію у Львівській області освітнього україно-американського пілотного проекту «Проти опіків», а також наявний вітчизняний досвід боротьби з дитячими опіками.

Проблема опіків у дітей є актуальною у всьому світі і для України зокрема. Як свідчить статистика, переважна більшість опіків відбувається через необачність батьків. Так, понад 30% опіків діти отримують у віці до 5 років і майже усі в домашніх умовах, 70% з них припадає на вікову групу до 3 років. При цьому 58% побутових опіків отримуються через гарячі поверхні (праска, плита, духова шафа тощо). Отримавши травму дитина вимушена лікуватися впродовж усього життя, пройти через декілька хірургічних втручань та тривалий процес реабілітації.

Найбільша кількість опіків серед дітей віком 0-14 років реєструється в м. Києві (21,5 на 10 тис. дитячого населення) та Херсонській області (18,5 на 10 тис. дитячого населення), найнижчий – у Чернівецькій області (4,4 на 10 тис. дитячого населення). В Чернігівській області цей показник становить 6,6 на 10 тис. дитячого населення. Серед дітей віком 15-17 років найбільша кількість опіків реєструється в Одеській області (22,4 на 10 тис. дитячого населення), найнижчий – в Миколаївській області (3,5 на 10 тис. дитячого населення). В Чернігівській області цей показник становить 5,9 на 10 тис. дитячого населення.

Протягом 2012-2016 років Департаментом охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації у співпраці з неурядовою організацією «Doctors Collaborating to Help, Children Corporation» та Гарвардським медичним університетом (м. Бостон, США) реалізувався спільний україно-американський освітній проект «Проти опіків», спрямований на зниження дитячого травматизму від опікової травми, метою якого було покращення обізнаності батьків щодо заходів попередження опіків у дітей у віковій групі від 1 до 5 років. В рамках проведення проекту було надруковано та розповсюджено десятки тисяч буклетів та тематичних плакатів, проведено масові заходи для батьків та дітей, проводилися навчання майбутніх батьків у «Школах відповідального батьківства» жіночих консультаціях, інструктажі матерів під час відвідування ними дитячих поліклінічних відділень та під час патронажу лікарів вдома, інформування та навчання батьків у дитячих навчальних закладах.

Ініціатор та керівник цього проекту професор Гарвардської медичної школи, лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов ознайомив учасників засідання «круглого столу» з основними напрямами та заходами очолюваного ним Проекту та висловив сподівання на можливість подальшого поширення досвіду проекту на усі регіони України.

Про наявний вітчизняний досвід щодо боротьби з опіковою травмою у дітей поділився експерт МОЗ України за напрямами «Хірургія. Судинна хірургія. Торакальна хірургія. Урологія. Комбустіологія. Ендоскопія», завідувач кафедри комбустіології та пластичної хірургії, НМАПО ім. П. Л. Шупика Георгій Козинець та провідні лікарі-комбустіологи Вінницької та Харківської областей.

Крім того, під час «круглого столу» було заслухано доповіді Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної щодо здійснення моніторингу дотримання прав дитини; представника Міністерства соціальної політики України Володимира Вовка про роль соціальних служб та служб у справах дітей у попередженні опіків у дітей та забезпеченні безпеки дітей; представника Міністерства освіти і науки України Світлани Фіцайло з питань профілактики опіків у змісті загальної середньої освіти; представника Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій Сергія Осипенка про порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях в освітніх закладах.

За результатами обговорення учасники «круглого столу» відзначили важливість профілактичної складової попередження опікового травматизму у дітей та доцільність поширення досвіду спільного україно-американського проекту «Проти опіків» за прикладом м. Львова та Львівської області на усі регіони України.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець повідомила присутніх, що з метою зменшення кількості опіків та їх наслідків у дітей оголошено конкурс на кращу візуалізацію надання першої допомоги при опіках рятівний «Зонт». Переможець отримає грошову премію 5000 грн.

Алгоритм надання першої допомоги при опіках

Звільни

Охолоди (20 хвилин)

Накрий

Телефонуй 103


Просимо надсилати ваші проекти до 01 квітня 2018 року на електронну пошту: [email protected].






Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів