Меню
 
Головна arrow Новини
Рак – не вирок!

Понад 4 тисячі нових випадків захворювання на рак щорічно та 8 тисяч онкологічних операцій протягом року – ці данні характеризують ступінь поширення злоякісних новоутворень на Чернігівщині. Їх було наведено 2 лютого під час прес-конференції в КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», приуроченій до Всесвітнього дня боротьби із раком, який відзначається щороку 4 лютого.

Медики зазначають: головних причин виникнення онкопатології кілька. Це і несприятлива екологічна ситуація, недотримання засад здорового способу життя, поважний вік тощо. Згідно з новими дослідженнями, протягом останнього десятиліття активізувався ще один чинник, якій аж ніяк не можна не брати до уваги. Як розповів головний лікар обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб: «Практично всі захворювання пов’язані із генетичними порушеннями – визначені генні мутації, які на 80% можуть спровокувати розвиток онкологічних захворювань. Відомі факти, коли проводяться превентивні операції при виявленні генних мутацій. Якщо раніше це були поодинокі випадки, то нині це введено у стандарти лікування».

На сучасному етапі рак має стійку особливість – більше на нього хворіють жінки, а от помирають частіше чоловіки. Це пов’язано з їхнім пізнім зверненням до онкологів, які часто діагностують хворобу вже у занедбаних випадках. Отже, і чоловікам, і жінкам слід своєчасно звернути на себе увагу – стверджує заступник головного лікаря з медичної частини Григорій Бардаков. «Чим раніше виявляється хвороба, тим можна радикальніше її видалити і значно зменшити ризик розвитку рецидивів. Дуже важливо спрямувати всі зусилля на виявлення хворих в ранній стадії. Для цього робота з диспансеризації здійснюється у нашому закладі на належному рівні».

На Чернігівщині, як і в Україні загалом, чоловіки частіше хворіють на рак легенів, підшлункової залози, кишківника, жінки – на рак грудей та онкогінекологію. На жаль, хвороба не оминає і дітей – щорічно такий невтішний діагноз вперше встановлюється понад 25 хлопчикам та дівчаткам.

Втім, онкологи зазначають – «рак не вирок!», маючи на увазі, що у будь-якій стадії у людини залишаються шанси на позбавлення захворювання. Нині обласний онкологічний диспансер має для лікування все необхідне – щоденно у восьми операційних здійснюються сучасні хірургічні операції, працює новітнє обладнання, яке вже встигло себе позитивно зарекомендувати. Тому до них звертаються не тільки жителі Чернігівщини, а і хворі з інших регіонів України. А, медицина і, зокрема, онкологія, не стоять на місці – відтак лікарі онкодиспансеру намагаються, так би мовити, піднімати планку своє майстерності – зазначає Валерій Зуб, згадуючи суперсучасний лінійний прискорювач, який у закладі запрацює вже дуже скоро: «Лінійний прискорювач надасть можливість нашому диспансеру увійти у п’ятірку найкращих закладів. Ми отримали один із самих сучасних, ефективних і точних апаратів для лікування. Зможемо використовувати найсучасніші методики як радіотерапії, так і радіохірургії. Протягом року ми розвивалися у різних напрямках – в хірургії впровадили декілька нових методик (2/3 операцій на нирках виконуються без видалення органу). Близько 200 операцій у нас зроблено лапароскопічно, кожна четверта операція в гінекології здійснена саме у такий спосіб. У гематології ми впровадили трепанбіопсію, яка раніше не використовувалася. Ми впроваджуємо трансуретральні резекції, протягом минулого року проведено близько 20 онкоортопедичних операцій, активно працюють торакальні хірурги по впровадженню торакоскопії. Все це в цілому дало можливість покращити результати лікування».

І це тільки маленька частка досягнень, якими можуть пишатися чернігівські онкологи. У майбутньому вони готові до подальшого розвитку і планують відкрити центр пересадки кісткового мозку, мають бажання освоїти метод «хай-пек», коли використовується гіпертермічна терапія при видаленні пухлин в черевній порожнині, розвивати хірургічні лапароскопічні методи, активізувати роботу з онкогенетики та самостійно визначати різні форми лейкозів.

Відтак онкологи сподіваються, що сучасні методи діагностики та лікування з одного боку та висока обізнаність громадян щодо ризиків захворіти на рак – з іншого, допоможуть знизити темпи поширення цих серйозних недуг.





Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів