Під час зустрічі, яка відбулася за участю представника німецького фонду підтримки «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» Валентини Вальчук, піднімалися питання захисту ромської національної меншини,
сприяння зростанню поваги до долі тих, хто пережив геноцид, поліпшення їх соціального стану та стану здоров’я за рахунок збільшення доступу до соціальних та медичних послуг.
«Більшість ромів і досі стикається з такими проблемами, як нерівноправність та дискримінація, відсутність житла, складність отримання освіти, відсутність громадських посередників, які допомогли б їм проявити себе, – зазначила виконавчий директор ОО «Романо дром» Марина Казанська. – Вирішити ці питання можна тільки спільними зусиллями з боку державних структур та громадських ініціатив».
Потрібно підходити до вирішення проблем ромів всебічно, займаючись паралельно соціальною інтеграцією, освітою, забезпеченням житлом та роботою. Дуже важливо вирішувати ці питання саме по відношенню до ромської громади, оскільки за даними всіх соціологічних опитувань, ця категорія національної меншини є найбільш вразливою. До такої спільної думки прийшли учасники зустрічі.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|