Меню
 
Головна arrow Новини
Якісно бачити світ

Близько 90 відсотків інформації про навколишній світ ми отримуємо через очі – орган, який чутливо реагує на будь-які подразники і дуже сприйнятливий до всіх зовнішніх впливів. Безперечно, всім відомо, що зір треба берегти із самого дитинства. Але ж чи приділяємо ми зору належну увагу протягом життя? Звісно, що ні. Лише коли ми не в змозі чітко бачити предмети, читати друкований текст, дивитися телевізор, тоді розуміємо, що з нашими очами щось не так. І, звернувшись до лікаря, дізнаємося про стійке порушення зору у вигляді далеко- або короткозорості, міопії, інших хвороб зорового нерва. Тільки тоді згадуємо, що у дитинстві не дотримувалися простих правил гігієни зору і у теперішніх проблемах доводиться звинувачувати лише себе та, можливо, батьків та педагогів, які свого часу не слідкували за тим, при якому освітлені ми читаємо, наскільки близько знаходимося біля екрану телевізора чи комп’ютера.

Погіршення зору – доволі поширене явище серед українців. За статистикою, чи не кожна третя доросла людина має ті або інші проблеми із зором, які здатні призвести не тільки до неможливості якісно бачити світ, а і навіть до повної сліпоти.

До хвороб, які при несвоєчасному зверненні до спеціаліста часто залишають людину у повній темряві, належить глаукома – захворювання, пов’язане із стійким підвищенням внутрішньоочного тиску. Враховуючи поширення глаукоми, лікарі-офтальмологи приділяють їй належну увагу, закликаючи громадян не нехтувати першими симптомами захворювання та обов’язково обстежитися на предмет її виявлення. Всесвітньою організацією охорони здоров’я навіть визначений День боротьби із глаукомою, який відзначається щороку 6 березня.

Місячник, який започаткувало Управління охорони здоров’я облдержадміністрації до дня боротьби з глаукомою, розпочався 10 лютого і триватиме до 10 березня. Протягом цих днів офтальмологи Чернігівщини, а також лікарі первинної ланки проводять вимірювання внутрішньоочного тиску у всіх бажаючих. Крім того, вони поширюють інформацію з попередження та лікування захворювання. Зокрема, головний позаштатний офтальмолог Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувачка відділення мікрохірургії ока КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Ірина Биховець взяла участь у «прямому ефірі» на радіо «Чернігівська хвиля» (Філія ПАТ НСТУ «Чернігівська регіональна дирекція»), під час якого йшлося про профілактику та методи лікування хвороби.

Зокрема, Ірина Биховець зазначила, що проблема попередження сліпоти, пов’язаної із глаукомою, належить до пріоритетних, адже з минулого року саме глаукома посіла перше місце серед причин втрати зору, а відтак – інвалідності.

«Згідно з останніми статистичними даними, захворюваність на глаукому в області становить 113 випадків на 100 тис населення. На жаль, Чернігівщина посідає одне з перших місць за рівнем поширення захворювання, хоча цей показник свідчить про активне виявлення хвороби, – наголосила Ірина Биховець. – Глаукому називають «хворобою ока у хворому організмі», бо вона часто пов’язана із віком. Загалом глаукому вважають хворобою зорового нерва при підвищеному внутрішньо-очному тиску. Хоча і нормальний тиск при глаукомі став зустрічатися все частіше. Головна проблема у виявленні хвороби полягає у її безсимптомному перебігу, що може супроводжуватися поступовим зниженням зору та зменшенням поля зору. Тому, на жаль, люди часто звертаються до лікаря вже тоді, коли їм важко допомогти. Відтак необхідно відвідувати офтальмолога задля контролю всіх функцій ока аби своєчасно виявити глаукому.

Досі невідомо, через що виникає глаукома, втім, на факторах ризику медики знаються. Це як підвищений внутрішньоочний тиск, проблеми із судинами, цукровий діабет, так і спадковість та генетична схильність до захворювання. Тому я рекомендую людям, що мають родичів з глаукомою, вимірювати внутрішньоочний тиск раз на рік, а іншим людям віком після 40 років – один раз на три роки.

Офтальмологи Чернігівщини мають сучасне обладнання для вимірювання такого тиску. Зазвичай його вимірюють за допомогою тонометра Маклакова, є і більш сучасні безконтактні тонометри. Протягом Місячника боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми, ми пропонуємо звернутися до окуліста обласної консультативної поліклініки (вул. Волковича, 25) для поглибленого обстеження на глаукому. Бажаючі прийматимуться за попереднім записом за номером телефону 5-60-05. Також до 10.03.2018 кожного дня з 12:30 до 15:00 всім охочим проводитиметься пневмотонометрія на безконтактному тонометрі в цій поліклініці у кабінеті № 206.

В обласній лікарні працює кабінет глаукоми та судинної патології очей, ми обстежуємо всіх бажаючих. Особисто я приймаю людей кожного понеділка з 13:00 у каб. 214 у поліклініці. Всі обстеження доступні та безкоштовні. Такі ж обстеження здійснюються і на ФАПах, СЛА, кабінетах долікарняного прийому.

А ще ми вперше проводимо виїзний громадський захід - 28 лютого на базі КЛПЗ «Городнянська центральна районна лікарня» я та обласний ендокринолог будемо проводити масове обстеження місцевих жителів на предмет раннього виявлення як глаукоми, так і цукрового діабету. Пацієнтам, в яких буде виявлено ці захворювання, запропонують індивідуальне лікування та подальше обстеження.

Отже, я закликаю громадян не нехтувати можливими проявами захворювання та звернутися до спеціалістів».

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів