Меню
 
Головна arrow Новини
«Про реформування психоневрологічної служби та служби протидії захворюваності на туберкульоз та ВІЛ/СНІД в області» - на таку тему проходила колегія Управління охорони здоров’я облдержадміністрації під головуванням Петра Гармаша та за участі заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової.

За статистичними показниками Україна посідає перше місце за кількістю психічних розладів в Європі і цей показник з кожним роком зростає. Кожен третій українець потребує спеціалізованої психіатричної допомоги. Інвалідизація від психічних хвороб несе економічні збитки на державному рівні (3,5 – 5% ВВП).

«Чернігівська область має чи не найгірші показники психічного здоров’я в Україні та займає перше місце по поширеності розладів психіки і поведінки, поширеності органічних розладів, поширеності та захворюваності на психічні розлади дітей, поширеності та захворюваності на розлади поведінки дитячого та підліткового віку, кількості інвалідів внаслідок психічних розладів, – зазначив головний лікар обласної психоневрологічної лікарні Володимир Ященко. – Психічні захворювання посідають третє місце серед усіх захворювань по інвалідизації населення працездатного віку.

За останні 10 років кількість психіатричних ліжок в області скоротилась на 215, але перевищує середні показники по Україні. В той же час кількість місць в інтернатах для психохроніків конче недостатня і психіатричні лікарні виконують не властиві їм соціальні функції».

Спеціалізовану медичну допомогу населенню області по протидії захворюваності на туберкульоз та ВІЛ/СНІД на даний час надає розгалужена мережа закладів обласного підпорядкування. Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун зазначив, що при цьому, Ніжинський, Прилуцький протитуберкульозні диспансери та Бахмацька протитуберкульозна лікарня мають слабку матеріальну базу, яка не дозволяє діагностувати та стаціонарно лікувати усі форми туберкульозу (нема умов для дотримання сучасних вимог інфекційного контролю). Нагальною є проблема лікування поєднаної інфекції ТБ/ВІЛ.

Після обговорення ситуації, що склалася в області та з метою подальшого удосконалення і покращання спеціалізованої психоневрологічної допомоги населенню, стану роботи по протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, надання якісної медичної допомоги хворим на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, ко-інфекцію тубекульоз/ВІЛ учасники колегії вирішили відповідно до рішення десятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 22 серпня 2017 року затвердити у ІІІ кварталі 2018 року структуру КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» та КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер».

Нагадуємо: Чернігівська обласна рада десятої сесії сьомого скликання від 22 серпня 2017 року прийняла рішення № 29-10/VII «Про реорганізацію КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», КЛПЗ «Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Зелений Гай», Бахмацької міжрайонної протитуберкульозної лікарні, обласного КЛПЗ «Ніжинський протитуберкульозний диспансер», Прилуцького протитуберкульозного диспансеру шляхом приєднання до КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер», а також рішення №30-10/VII «Про реорганізацію КЛПЗ «Чернігівський обласний наркологічний диспансер» Чернігівської обласної ради, обласного КЛПЗ «Ніжинський наркологічний диспансер», КЛПЗ «Валківська психіатрична лікарня», обласного КЛПЗ «Прилуцький наркологічний диспансер», КЗ «Левоньківська психіатрична лікарня» Чернігівської обласної ради шляхом приєднання до КЛПЗ «Чернігівська обласна психіатрична лікарня».






Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів