Меню
 
Головна arrow Новини
В Україні розпочався просвітницький проект, спрямований на попередження дитячого травматизму внаслідок опіків. Проект презентовано на засіданні круглого столу у Комітеті Верховної ради з питань охорони здоров’я «Шляхи зниження дитячого травматизму від опікової травми. Міжнародний та вітчизняний досвід – вчимося разом».

Опіки посідають третє місце у світі серед причин загибелі людей, що сталися в наслідок травматизму. Особливе занепокоєння медиків викликає той факт, що велика кількість опікових травм виникають у дитячому віці та мають наслідки протягом всього життя. Здебільшого діти отримують опіки через необачність батьків, адже до 70% опіків трапляються у дітей віком до 3-х років. Тому лише інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення відповідальності та обізнаності батьків про причини та наслідки опіків здатна упередити такий травматизм.

Так, медики Львівщини мають позитивний досвід у проведенні такої роботи, адже там протягом кількох років проходив освітній україно-американський пілотний проект «Проти опіків», що передбачав проведення комплексу інформаційно-просвітницьких заходів з попередження опікової травми у дітей, а також обговорення на різних рівнях наявного вітчизняного досвіду боротьби з дитячими опіками. Проект дав ефективний результат, який дозволив знизити рівень дитячого травматизму на регіональному рівні майже на 30%. Тому його ініціатори вважають, що проект варто поширити і на інші регіони України.

Чернігівщина не входить до низки областей з високим рівнем дитячого травматизму внаслідок опіків. Втім, від цього проблема на стає менш актуальною – щорічно лікарі надають допомогу понад сотні дітей, що зазнали опіків.

«Більша частка таких дітей отримують комбустіологічні травми у домашніх умовах, – розповідає завідувач гнійно-септичного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Анатолій Сивогорло, – і здебільшого це хлопчики та дівчата до 3-х років. Минулого року в нашому відділенні побували 115 дітей з опіками, нинішнього року на лікуванні знаходяться семеро таких малюків. Частіше за все діти отримують травми через необережність батьків, коли вони дозволяють дітям самостійно знімати з плити гарячу воду. Тому і виникають випадки, коли діти отримують опікові травми стадій 3А – 3Б. Двом постраждалим дітям ми змушені були зробити аутодермопластику з відновлення втрачених тканин. Зустрічаються і непоодинокі випадки опіків внаслідок враження електрострумом, знову ж таки через необережність батьків. Всім таким дітям ми надаємо необхідну допомогу та проводимо лікування за протоколами . Також вважаємо необхідним роз’яснювати батькам правила контролю за своїми дітьми. До нашого відділення потрапляють діти з усієї області. Спеціалістів-дитячих комбустіологів штатним розписом в обласній дитячій лікарні не передбачено, тому наші хірурги пройшли відповідне навчання щодо алгоритмів надання допомоги при травмах, отриманих внаслідок опіків. Звісно, ми прихильно ставимося до ініціативи наших львівських колег щодо поширення проекту на інші області і можемо надати до нього низку своїх пропозицій».

Міністерство охорони здоров’я України
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів