Меню
 
Головна arrow Новини
Хворі на гостру ниркову недостатність не залишаються без допомоги

У деяких засобах масової інформації ширяться чутки, що в Україні хворі на гостру ниркову недостатність (а таких в нашій державі понад 5600) не завжди можуть отримати необхідну допомогу методом, адже в державних закладах існують черги і не всі пацієнти своєчасно до неї потрапляють. Про це, зокрема, писало видання «Українська правда», розповідаючи про необхідність створення приватних закладів (на кшталт «Фрезеніус Медикал Кер Юкрейн») з надання цієї допомоги.

За словами завідувачки відділення нефрології та гемодіалізу КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Олени Горди, проблем з доступом хворих до гемодіалізу у державних медичних закладах нині на Чернігівщині не існує. «На сьогодні таку допомогу отримують 160 жителів області, які своєчасно проходять гемодіаліз у спеціалізованих відділеннях обласної лікарні, Ніжині, Прилуках та відносно новому відділенні (відкритому у 2016 році) у Корюківці. Таким чином, черги не існує» – запевняє Олена Горда.

Загалом в регіоні для потреб хворих на гостру ниркову недостатність щороку виділяється понад 32 мільйона гривень, що дозволяє отримувати цю високовартісну допомогу хворим цілком безкоштовно, за винятком деяких препаратів, які пацієнти «штучної нирки» можуть закуповувати самостійно.

Довідково: Гемодіаліз – метод позаниркового очищення крові, який заснований на принципі дифузії та конвекції речовин з малою та середньою молекулярною масою через напівпроникну мембрану, що дозволяє видалити з крові токсичні речовини та продукти метаболізму. Необхідність у гемодіалізі виникає при важких захворюваннях нирок, або при надходженні у кров великої кількості токсинів. Гемодіаліз проводять за допомогою апарату штучної нирки.

Прес-служба Управління охорони
здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів