Меню
 
Головна arrow Новини
Підписання декларацій з сімейним лікарем – невід’ємна складова медичної реформи

Про те, як обрати сімейного лікаря та алгоритм укладання з ним договору йшлося у телепрограмі «Тема дня» філії ПАТ НСТУ «Чернігівська регіональна дирекція», гостем якої був начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Зокрема, Петро Гармаш зазначив, що згідно із законодавством та наказами МОЗ України, сімейного лікаря можна буде обирати протягом всього 2018 року. Для того, щоб цей процес відбувався якомога безпроблемно, в державі створена Національна служба здоров’я та єдина електронна система eHealth, в який розміщується інформація, корисна як для лікаря, так і пацієнта.

«У цій системі реєструється медичний заклад та кожен сімейний лікар, дільничний терапевт та педіатр, що надають первинну медичну допомогу, – наголосив Петро Гармаш. – Ця система дуже зручна, адже пацієнт через Інтернет може отримати інформацію про лікаря, з яким він збирається укласти договір. До речі, станом на 10 квітня в області підписано понад 5 тисяч декларацій із сімейними лікарями з 30 медичних закладів – цифра невелика у порівнянні із іншими регіонами, але сподіваємося, що ситуація вирівняється, всі системи, задіяні у процесі, працюватимуть оперативніше. Норми укладання договорів прописані у наказах Міністерства охорони здоров’я України – для укладання договору необхідно звернутися до медичного закладу лише із паспортом та ідентифікаційним кодом. У разі підписання декларації із педіатром необхідно мати свідоцтво про народження дитини.

Встановлена кількість людей, якими буде опікуватися сімейний лікар – 1800-2000 пацієнтів, для педіатра – 900 дітей. Передбачається, що від кількості пацієнтів, з якими буде підписана декларація, залежатиме і рівень заробітної плати лікаря».

Враховуючи низьку щільність населення Чернігівщини, особлива увага приділятиметься розбудові сільської медицини. На такі цілі держава виділяє 111 мільйонів гривень, які будуть спрямовані на оновлення закладів первинної ланки, оснащення амбулаторій сімейної медицини сучасним обладнанням, під’єднання до мережі Інтернет, що дасть поштовх розвитку телемедицини. За словами Петра Гармаша, Управління охорони здоров’я працює над визначенням того обладнання, яке необхідно закупити.

«Людям не варто хвилюватися про те, що їм не нададуть медичної допомоги у разі тимчасової відсутності сімейного лікаря, – продовжив Петро Гармаш. – Якщо лікар у відпустці чи на курсах підвищення кваліфікації, його замінить інший спеціаліст. Крім того, хочу наголосити: у рамках реформування пацієнт та лікар повинні спілкуватися якомога тісніше і постійно бути на зв’язку або через соціальні мережі, або через телефон. Це дасть змогу звертатися до нього, минаючи реєстратуру, що значно скоротить час. А взагалі у подальшому повинно йтися про впровадження електронних медичних карток, яку будуть бачити не тільки сімейні лікарі та педіатри, а і в Національній службі здоров’я. Від цього залежатиме і фінансування окремого сімейного лікаря або педіатра. Загалом реформа має стимулювати пацієнта до постійного зворотного зв’язку з тим лікарем, якого обрала людина, а відтак – до ретельного контролю за його здоров’ям».

Прес-служба Управління охорони
здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів