Меню
 
Головна arrow Новини
МОЗ запускає проект з попередження опіків у дітей

Українських лікарів та батьків по усій країні вчитимуть правилам безпеки та надання першої допомоги при опіках. Ініціатор та керівник проекту «Проти опіків» – професор Гарвардської медичної школи і лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов.

Цей освітній проект діє у Львівській області з 2012 року, тепер його розширять на усю країну. Мета проекту – допомоги батькам у запобіганні опіків у малюків.

Цей проект реалізується паралельно по декільком напрямкам: навчання лікарів і навчання батьків. Спершу тренери проводять навчання медичних працівників, які потім передають свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях, тощо.

У першу чергу батьків навчатимуть:

- основам дитячої фізіології;

- основним правилам запобігання дитячих опіків;

- ступеням важкості опіків;

- базовим навичкам надання першої невідкладної допомоги при опіковій травмі тощо.

З 2016 року практично у кожній медичній установі Львова та області було призначено відповідальну за реалізацію проекту особу, що проходили тренінги, отримували розроблені лекції, буклети, тощо. Для батьків проводилися заходи на вулицях міста, де батьки в умовах імпровізованих кухонь мали змогу обіграти ситуації, у яких діти найчастіше обпікаються, інформаційні матеріали було розміщено у громадському транспорті, у вагонах Львівської залізниці по Львівської області.

З метою розширення проекту на інші області була проведена селекторна нарада з областями за участі Геннадія Фузайлова, професора Гарвардської медичної школи і лікаря бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children. Попереду – багато роботи з реалізації проекту.

Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. Значна кількість опіків трапляється саме у дитячому віці. Понад 30% всіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ. 58% побутових опіків стаються внаслідок необачного поводження із гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).

Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 рр.), свідчить, що кількість опікових травм серед дітей віком 0-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисяч випадків на рік.

Завдання батьків – оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилось, а якщо вже трапилось – знати як надати правильну допомогу. Водночас не всі знають, що робити для запобігання та надання першої невідкладної допомоги при отриманні опіків. З метою підвищення обізнаності і запускається проект «Проти опіків».

За інформацією Міністерства
охорони здоров’я України
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів