Меню
 
Головна arrow Новини
23 квітня розпочинається Всеукраїнський тиждень імунізації, який цього року проводиться вже вдруге за ініціативи громадського об’єднання «Батьки за вакцинацію». Його мета – популяризація методу профілактичних щеплень проти дитячих інфекційних захворювань та спростування міфів навколо вакцинації.

Незважаючи на постійну роз’яснювальну роботу щодо доцільності проведення профілактичних щеплень, батьки часто відмовляються вакцинувати дитину. Причому, вони не наводять якихось серйозних аргументів, але їхні висновки категоричні – «Ні!».

Тоді починається тривала переконлива бесіда із кожною мамою чи бабусею про необхідність та доцільність імунопрофілактики. Лікарі стверджують: раніше через інфекційні захворювання (поліомієліт, кашлюк, дифтерію, туберкульоз тощо) помирало багато дітей та дорослих аж поки на заваді цьому не стала активна вакцинація – неперевершене досягнення медицини.

Між тим, нині існує чимало точок зору – наприклад, дехто вважає, що вакцинація шкодить здоров`ю дитини, а відтак без неї можна обійтися. Безперечно, відмови від щеплень були завжди. І не дивно, що зараз на фоні активізації роботи з імунізації дітей проти кору та краснухи кількість таких відмов зросла.

Якщо ж звернутися до нашого не такого вже далекого минулого, то у перші роки незалежності в Україні почалася потужна антивакцинальна кампанія, спровокована публікацією в одній із центральних газет. Там йшлося про вміст ртуті у препараті, з якого виготовляється вакцина проти поліомієліту та дифтерії. Відтак ця інформація поширилася по всьому пострадянському просторі і люди почали масово відмовлятися від щеплень. До чого це призвело? До потужного сплеску інфекції, через яку у, зокрема, Львівській та Миколаївській областях на дифтерію захворіли близько чотирьох сотень дітей, близько тридцяти з яких, на жаль, померли.

Саме завдяки вакцинації тепер в Україні немає спалахів епідемії хвороб, проти яких здійснюються профілактичні щеплення. Дану ситуацію можна пояснити існуванням колективного імунітету. Це коли 95-97% населення країни мають щеплення проти тієї чи іншої хвороби. Якщо ж колективний імунітет менший за 95%, то рано чи пізно кількість хворих наблизиться до епідеміологічного порогу. І це ще раз доводить надзвичайну важливість планової імунопрофілактики.

За словами заступника головного лікаря КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмили Кривець, вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань, адже при введенні вакцини захисні сили організму реагують створенням імунітету. Тобто, антитіла, що виробляються, стають природним захистом проти поширених інфекційних захворювань. «Не помилюся, якщо скажу – людство живе завдяки імунітету проти хвороб, – зазначає Людмила Кривець, – тому батьки не мають морального права відмовляти у житті своїй дитині, вдаючися до простого та доступного метода – профілактичних щеплень. Отже, відповідь на питання – вакцинуватися чи не вакцинуватися – очевидна. Судіть самі: епідемічний паротит (свинка) може призвести до безпліддя у хлопчиків, коклюш – до ураження нервової системи, гепатит Б – до цирозу печінки. Щеплення від туберкульозу – вкрай необхідні, адже в Україні зараз зафіксована епідемія цього захворювання , яким раніше хворіли тільки ув'язнені і люди з неблагополучних сімей. А ось правець – чи не найнебезпечніше захворювання взагалі, від якого ліків немає в жодній з країн. Відтак щеплення принесуть тільки користь, за умови, якщо лікар правильно оцінить стан здоров'я дитини та визначить ймовірні ризики».

Нині на Чернігівщині є достатня кількість профілактичних вакцин, графік їхнього введення дотриманий. За словами Людмили Кривець, в Україну загалом та на Чернігівщину зокрема потрапляють високоякісні вакцини, які не здатні нашкодити організму дитини. «Якщо і виникає якась тимчасова реакція на введення препарату, вона цілком природна, бо кожен організм може реагувати по-своєму. Тимчасове підвищення температури до субфебрильної та почервоніння в місті уколу – аж ніяк не ставить під сумнів якість введеного препарату. Отже, зволікати з проведенням щеплення не варто. Ваша дитина буде вам за це вдячна», – наголошує Людмила Кривець.

Протягом Тижня імунізації в лікувально-профілактичних закладах області будуть проводитися лекції для батьків, тренінги для медичного персоналу, поширюватися інформаційні матеріали щодо необхідності та переваг своєчасного щеплення.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів