Меню
 
Головна arrow Новини
В обласному онкологічному диспансері 8 травня виконана перша лапароскопічна тазова лімфодисекція з вагінальною трахелектомією.

Впроваджували таку перспективну технологію, яка рятує пацієнткам життя, не залишає страшних шрамів та суттєво скорочує період реабілітації, головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, хірург-онкогінеколог Валерій Зуб та завідувач гінекологічним відділенням онкодиспансеру Юрій Шень. Фахівці прооперували 39-річну жительку Чернігова, у якої був діагностований рак 1-ї стадії шийки матки. Під час оперативного втручання пацієнтці видалили лімфовузли, вражену раком шийку матки, але при цьому зберегли яєчники, маткові труби та тіло матки – зберегли дітородну функцію. Якщо раніше в онкодиспансері проводили трахелектомію і при цьому розрізували живіт, то наразі це відбувається лапароскопічним методом, тобто через маленькі проколи в тілі.

Трахелектомія має низький ризик можливих ускладнень. Рецидив розвивається не більше ніж в 5% випадків. Операція тривала понад п’ять годин. Пацієнтка почувається задовільно.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів