Меню
 
Головна arrow Новини
23 травня 2018 року під головуванням начальника Управління охорони здоров’я Петра Гармаша відбулось чергове засідання штабу з реагування на ситуацію з поширення кору в області.

В обговоренні ситуації щодо з розповсюдженням захворюваності на кір в області, стану забезпеченості вакцинами та рівня імунізації населення проти кору взяли участь заступник голови штабу – заступник начальника Управління охорони здоров’я ОДА Пулін В.О., головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я ОДА з педіатрії Кривець Л.І, головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я ОДА з інфекційних хвороб Ворона С.Г., директор Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА Русін О.В., в.о. заступника директора, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр» Ярошенко А.С., головний спеціаліст відділу загальної середньої та колекційної освіти Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Дягло Н.В., головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я ОДА з санології Ейсимонт І.І., начальник організаційно-фармацевтичного відділу КП «Ліки України» Кірчата В.О., секретар комісії – головний спеціаліст відділу управління медичними кадрами та роботи зі зверненнями громадян Управління охорони здоров’я ОДА Котляр Н.М.

За оперативними даними ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр» з початку року на кір захворіли 199 людей (128 дорослих і 71 дитина), з яких 112 осіб не мали щеплень. По області за цей період було зареєстровано 6 спалахів кору. Останній зареєстрований у Ніжинському дитячому будинку інтернаті, де захворіло 10 осіб, з них 1 дитина. Це питання розглядалось окремо та Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації надані конкретні рекомендації з проведення профілактичних заходів у закладі.

В області продовжуються посилені заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання. «За 4 місяці поточного року план імунізації дітей проти кору у віці до 1 року виконаний на 37,0% до річного плану, дітей у віці 6 років виконаний на 35,8%, – повідомила головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я з педіатрії Людмила Кривець. – Область повністю забезпечена вакцинами «Приорікс» та наразі залишки складають18169 доз».

Нагадаємо, кір – гостре вірусне захворювання з вираженою інтоксикацією. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Починається, як і інші вірусні захворювання, з підвищення температури. З’являється слабкість, відсутність апетиту, кон’юнктивіт, сухий кашель, нежить. На 2-й день – білуваті цятки з червоною облямівкою на внутрішній поверхні щоки. На 4-5 день з’являється висип – спочатку на обличчі, шиї, за вухами, на наступний день – на тулубі.

Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист від хвороби – щеплення.


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів