Меню
 
Головна arrow Новини
У Чернігівському базовому медичному коледжі рятували постраждалих при надзвичайній ситуації та надавали долікарську медичну допомогу: 7 червня у закладі проходило спеціальне об’єктове тренування за участі студентів, викладачів коледжу, а також співробітників Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Майбутнім медикам вкрай необхідно оволодівати навичками оперативного реагування на будь-яку надзвичайну ситуацію, в якій є постраждалі. Тому вже вкотре у закладі проводяться навчання різного рівня з відпрацювання злагоджених дій по рятуванню людей. І кожного року це відбувається за оригінальним сценарієм.

Так , цього разу згідно з легендою, в одному з корпусів виникла надзвичайна ситуація, що спричинила загрозу життю всіх, хто там перебував. Першими, хто почав евакуювати постраждалих та надавати їм долікарську медичну допомогу, були члени студентського спеціалізованого загону екстреної допомоги. За словами т.в.о. директора коледжу Вікторії Рибальченко, цей спеціально створений загін вперше бере участь у такому тренуванні. «Для участі в роботі загону ми підібрали найкращих наших студентів, що вже встигли продемонструвати необхідні навички надання першої медичної допомоги під час теоретичних занять. А тепер для них відкривається широке поле діяльності, де вони вже застосують отримані знання на практиці», – зазначила Вікторія Рибальченко.

Рятувальні та евакуаційні дії проходили під контролем досвідчених спеціалістів Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і, зокрема, навчально-тренувального відділу центру (керівник – Світлана Ткаченко), які не тільки надали необхідне обладнання, а і контролювали процес тренувань.

«Я вперше була задіяна у тренуванні і мені дуже сподобалося брати у ньому участь. Головне, що я зрозуміла, що від того, наскільки я володію навичками рятування людей, часто-густо залежить здоров’я та життя людини. Втім, незважаючи на те, що ми, на мій погляд, працювали злагоджено, не хочу, щоб такі навички мені згодилися у реальному житті», – розповіла одна зі студенток коледжу.

«Тренування на манекенах мені особисто продемонструвало, що я навчився допомагати людині при травмі голови. А ще я зупиняв інтенсивну кровотечу при пошкодженні артерії, – із гордістю каже студент 2-го курсу Ігор. – Відтепер знаю, як це робити на практиці. Тому після закінчення коледжу хочу працювати в медичному рятувальному підрозділі».

Під час спеціального об’єктового тренування проходило і пленарне засідання, на якому презентовано студентський проект щодо поняття надзвичайної ситуації, прочитано лекції на теми роботи рятувальних підрозділів, зокрема, нюансів надання психологічної допомоги постраждалим та співпраці з професійними загонами ДСНС, проведено навчання з протипожежної безпеки . Але головна увага приділялася медичним аспектам рятування людей – алгоритмам здійснення іммобілізації,зупинці артеріальної кровотечі, конікотомії, проведення серцево-легеневої реанімації.

Отже, навчання продемонстрували хороше володіння студентами навичками рятування людей та застосування на практиці отриманих знань. Наприкінці заходу найактивнішим учасникам тренувань були вручені подяки.

























Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів