Меню
 
Головна arrow Новини
Перспективи обстеження на ВІЛ-інфекцію в області поліпшуються

У КЗ «Новгород-Сіверська центральна районна лікарня» з червня почав працювати проект «HEALTHLINK – Чернігівська область», головною метою якого є покращення доступу людей, що живуть з ВІЛ, та людей, які мають високі ризики бути інфікованими до якісних послуг з профілактики та лікування цієї хвороби. Реалізація проекту передбачає раннє виявлення ВІЛ-інфікованих осіб та поліпшення надання їм медичних послуг.

18 червня з медичним персоналом закладу та медсестрами Новгород-Сіверського районного центру ПМСД був проведений тренінг щодо постановки швидких тестів на ВІЛ-інфекцію, в ході якого директор Чернігівської обласної громадської організації «Відродження нації» Ніна Кононенко та лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Андрій Недашківський навчали медичних працівників правильному застосуванню тестів та психологічним аспектам дотестової підготовки обстежуваних.

Як зазначила головний лікар Новгород-Сіверської ЦРЛ Світлана Шам, учасники тренінгу виявили неабияку зацікавленість цими питаннями. Вони не тільки ставили цілу низьку запитань організаторам, на які отримали вичерпну відповідь, а й мали змогу самостійно застосувати тести. Наразі, найближчим часом район отримає від ГО «Відродження нації» швидкі тест-системи, для безоплатного обстеження на ВІЛ-інфекцію представників з груп ризику щодо інфікування ВІЛ, які дозволять дізнатися результати за 10-15 хвилин.

Залучення пацієнтів до тестування та лікування ВІЛ-інфекції в Чернігівській області реалізується в рамках Проекту USAID HEALTHLINK «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні», який впроваджується Мережею ЛЖВ спільно з Альянсом громадського здоров’я за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з вересня 2017 року.


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів