Меню
 
Головна arrow Новини
21 червня відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Питання протидії туберкульозу є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері громадського здоров’я. Боротьба із туберкульозом є предметом міжнародних зобов’язань України у частині виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. На цьому наголосила заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова, відкриваючи засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш підкреслив, що зараз, у період реформування галузі, саме сімейним лікарям, відводиться ключова роль у профілактиці соціально небезпечних захворювань, якими є і туберкульоз, і ВІЛ-інфекція.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради Микола Дейкун ознайомив присутніх з результатами реалізації в області проекту «Розробка та впровадження оптимальної моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та їх соціального супроводу як ефективний спосіб покращення результатів лікування туберкульозу в Україні».

Про основні положення проекту Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, яка буде затверджена найближчим часом і внесе зміни до роботи вже функціонуючої фтизіатричної служби, розповів заступник головного лікаря ОПТД, головний фтизіатр УОЗ Ярослав Вольський.

В.о. головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Галина Лисенко зазначила, що загальнодержавною та обласною цільовими соціальними Програмами на 2015 – 2018 роки передбачені і виконуються заходи щодо зниження рівня розповсюдження ВІЛ-інфекції шляхом надання якісних послуг з профілактики, а також послуг із лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ.

Доповів ситуацію зі станом щеплень проти туберкульозу дітей і забезпеченням вакциною БЦЖ в.о. заступника директора ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Артем Ярошенко.

На необхідності співпраці державного сектору, неурядових організацій у питаннях боротьби з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією наголосили представники громадських організацій. Анжела Мойсеєнко, голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА», розповіла про вклад регіональних неурядових організацій у подолання епідемії туберкульозу та впровадження проекту «Заради життя» в області. Її підтримав Павло Ходимчук, представник спільноти людей, які перехворіли на туберкульоз, соціальний робітник та волонтер.






Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів