Меню
 
Головна arrow Новини
3 липня на базі КЛПЗ «Чернігівська районна лікарня» відкрито сайт АРТ. Передбачається, що його функціонування сприятиме наближенню до населення методів раннього виявлення ВІЛ-інфекції.

Нині на Чернігівщині функціонує 8 сайтів антиретровірусної терапії (у Козелецькій, Н.- Сіверській, Корюківській, Менській, Борзнянській ЦРЛ, а також Ніжинській та Прилуцькій ЦМЛ) і відтепер – у Чернігівській ЦРЛ. Сайт АРТ покликаний наблизити послуги з обстеження на ВІЛ до людей за місцем проживання, яким не треба задля визначення ВІЛ-статусу та проходження специфічної терапії їхати до обласного центру.

На сайтах працюють фахові спеціалісти – лікарі-інфекціоністи, що пройшли навчання у Національному тренінговому центрі у Києві, а також стажування на робочому місці. Специфіка сайту полягає у тому, що там можна і обстежитися, проконсультуватися як з медиками, так із психологами та розпочати відповідне лікування. Якщо виникають складні випадки, то такого пацієнта перенаправляють до обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Сайти АРТ відкрито на базі кабінетів довіри, яких нині в області 25. До кінця нинішнього року планується при всіх кабінетах довіри започаткувати роботу окремих сайтів.

У Чернігівському районі, де відкрито новий сайт, поширеність захворювання на ВІЛ-інфекцію становить 322,4 на 100 тисяч населення (160 ВІЛ-інфікованих). Всього на обліку у медиків знаходиться 4119 жителів Чернігівщини. На сайтах обслуговується 400 пацієнтів, 2,5 тисячі інфікованих обслуговуються на базі обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів