Меню
 
Головна arrow Новини
Стан організації первинної медико-санітарної допомоги в області, надання екстреної медичної допомоги та допомоги ендокринологічним хворим Чернігівщини розглянуто 26 липня на розширеному засіданні колегії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Проаналізував стан організації первинної медико-санітарної допомоги начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш та зазначив, що в області розроблено План спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, погоджений комісією МОЗ України та затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 6 червня 2018 року №320.

«Розвиток спроможної мережі лікарських амбулаторій передбачено завершити до 2020 року, перспективно планується забезпечити функціонування 8 центрів ПМД, 46 амбулаторій групової практики та 79 амбулаторій монопрактики, – пояснив Петро Гармаш. – За нормативами, передбаченими Порядком формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, в області планується будівництво 21 нової амбулаторії».

Йшлося на колегії і про стан матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я. Так, протягом І півріччя на її покращення було спрямовано 7,2 млн. грн., що дало змогу здійснити поточні та капітальні ремонти, придбати автотранспорт та виділити кошти на закупівлю медичного обладнання та апаратури, комп’ютерної техніки та побутового обладнання.

«За рахунок субвенції з державного бюджету та співфінансування з місцевим бюджетом продовжуються ремонтно-будівельні роботи у Козелецькому районному центрі ПМСД, Авдіївській лікарській амбулаторії та фельдшерському пункті в с. Кіпті Козелецького району», – наголосив Петро Гармаш.

Про стан надання допомоги ендокринологічним хворим області та стан забезпечення ліками хворих на цукровий діабет розповіла головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації зі спеціальності «Ендокринологія» Любов Черв’якова, яка зазначила, що на Чернігівщині захворюваність на ендокринну патологію вища, ніж по Україні та складає понад 105 тисяч чоловік, з яких більше 8 тисяч – діти до 18 років. Хворі на цукровий діабет забезпечуються лікуванням безкоштовно або з частковою доплатою за програмою «Доступні ліки», для реалізації якої на поточний рік виділено цільову субвенцію у розмірі 26,6 млн. грн. Розмір відшкодування з початку року становить 15,3 млн. грн.

Також на колегії йшлося про стан організації екстреної медичної допомоги в області. Зокрема, заступник директора з оперативної роботи КЛПЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Валентина Луценко зазначила, що головна проблема у галузі – дефіцит медичних кадрів. Укомплектованість штатних посад лікарів служби складає – 54,8%, середніх медичних працівників – 80,7%. Складною лишається і ситуація із забезпеченням автотранспортом. Переважна більшість автомобілів, які використовуються для надання екстреної допомоги підлягають заміні.

У службі екстреної медичної допомоги Чернігівської області сформовано та працює 98 виїзних бригад. Виклики в області приймає єдина оперативна диспетчерська за багатоканальним телефонним номером «103», фахівці якої в онлайн-режимі бачать, де знаходиться кожний автомобіль швидкої, що працює або чекає виклику та направляють бригаду, яка знаходиться у найменшій відстані від місця виклику.

Під час колегії, представник об’єднання ГО «Народна рада Ічнянщини» нагородив знаком народної пошани – орденом «За розбудову України» головного лікаря Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерія Зуба, зауваживши, що цей орден – один з найвищих, що є в їх об’єднанні.








Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів