Меню
 
Головна arrow Новини
Достойна праця медиків по допомозі постраждалим від вибухів в Ічнянському районі.

Практично в самому епіцентрі подій по евакуації жителів Ічнянщини з перших хвилин надзвичайної ситуації на військових складах були лікарі, фельдшери та медичні сестри КЛПЗ «Ічнянська районна лікарня» та КНП «Ічнянський центр ПМСД». За словами медиків в перші дні вони не могли давати коментарі, адже довелося працювати у досить складних умовах та швидко приймати рішення по організації оперативних дій. Головні зусилля були спрямовані на евакуацією стаціонарних хворих Ічнянської ЦРЛ, розгортання стаціонарного відділення в смт Парафіївка та хоспісного відділення на 10 ліжок в Крупичпільському територіальному центрі, а також наданням медичної допомоги евакуйованим стаціонарним та хоспісним хворим. Сьогодні вони розповідають:

«Медичні працівники працювали в кожному селі, де були розгорнуті евакуаційні пункти, хворим цілодобово надавалась невідкладна медична допомога. З населенням проводилась робота по ліквідації наслідків стресової ситуації, – розповідає в.о. головного лікаря Ічнянської ЦРЛ Григорій Ярошик. – Дев’ятого жовтня вже до шостої години ранку повністю була завершена евакуація 163 стаціонарних хворих Ічнянської ЦРЛ, з яких 74 хворих перевезено в смт Парафіївку, 10 хворих – в Крупичпільській територіальний центр, 2 хворих – в Борзнянську ЦРЛ, 1 хворий у Феофанію м. Київ. 76 пацієнтів виписано додому. На ношах перевезено 29 хворих, у важкому стані перевезено 12 хворих».

- Яким чином здійснювалася евакуація пацієнтів?

«Евакуацію проводили санітарним транспортом ЦРЛ, ЦПМСД, автомобілями екстреної медичної допомоги з м. Ічня, смт Парафіївка, смт Дмитрівка та м. Ніжин, транспортом ПП Бабіч, автівками відділу освіти, волонтерами м. Ніжина. Таким чином, без медичної допомоги не залишився жоден пацієнт» – розповідає Григорій Ярошик.

- Можна назвати людей – посадовців, благодійників, приватних осіб та організації, що допомагали вам?

«Безкоштовну допомогу медикаментами, виробами медичного призначення, перев’язувальним матеріалом надали КП «Ліки України», народний депутат, голова комітету з охорони здоров’я Верховної Ради України Ольга Богомолець, народний депутат України Олександр Кодола, обласні медичні заклади, міські заклади, представник партії Батьківщина, депутат міської ради Ганна Шадура та Валентина Колос . Зазначу, що пункти евакуації були розгорнуті у смт Парафіївка, с. Івангород, с. Южне, с. Тростянець, НІКЗ «Качанівка», «Соколиний хутір» с. Петрушівка, с. Крупичполе», – наголосив Григорій Ярошик.

- Скажіть, а чи готові були медики району до такої ситуації?

«Евакуація проводилась злагоджено, тому, що, 26 жовтня 2017 року проводились тренування дії органів управління та сил цивільного захисту з евакуації населення у разі виникнення надзвичайної ситуації на вибухонебезпечних об’єктах Збройних Сил України, в яких медслужба району прийняла активну участь. В результаті навчань були відпрацьовані питання евакуації хворих, організація роботи евакуаційних пунктів, розгортання стаціонарного відділення в смт Парафіївка. Тоді дії медиків були окремо відзначені організаторами навчань» – підсумовує головний лікар.

Головний лікар КНП «Ічнянський центр ПМСД» Оксана Денисенко додає: «В особливий період, який виник 9жовтня 2018 року в смт Дружба, відзначилась медичний працівник Дружбинського ФАПу Петренко Віра Миколаївна, яка опинившись в епіцентрі подій не залишила двох літніх жінок, які відмовились від евакуації та знаходилась весь час з ними в підвальному приміщенні, надаючи їм медичну допомогу. Телефонний зв’язок з фельдшером був перерваний і відновлений лише вранці наступного дня. Тоді ж головна медична сестра Ічнянського ЦПМСД в супроводі військових доставила необхідні ліки для фельдшера Віри Петренко , яка залишилась в смт Дружба в епіцентрі подій і досі надає медичну допомогу населенню, яке вже почало повертатись до домівок. Всі медичні заклади в даній ситуації працювали злагоджено та в тісній співпраці».

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів