Меню
 
Головна arrow Новини
18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини і яка є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. громадян нашої країни постраждали від торгівлі людьми, які потрапили в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччини, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство та ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу. Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми визначено Міністерство соціальної політики, яке, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно-просвітницькі акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам.

З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 18 жовтня у всіх областях України та 20 жовтня в м. Києві пройде всесвітня щорічна акція «Хода за свободу», яка спрямована на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить. В Чернігові вулична акція «Хода за свободу» у рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії проходитиме по маршруту Алея Героїв – Красна площа – сквер навпроти ТРЦ «Мегацентр». Початок: Алея Героїв – о 15:00. Проводить Департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Цей захід не є протестом, це мовчазна та мирна хода, яка проходить вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які знаходяться у рабстві. Небайдужі громадяни вийдуть на вулиці своїх міст аби об’єднати зусилля для подолання хвороби 21-го століття – сучасного рабства – міжнародного злочину, який вражає усі нації та впливає на людей усіх рівнів достатку.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів