Меню
 
Головна arrow Новини
28 жовтня 2018 року відзначатиметься 74-а річниця вигнання нацистів з України.

Саме цього дня 74 роки тому радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті для остаточного вигнання нацистських окупантів з України, але боротьба на цій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада – лише тоді німецькі війська були вигнані з України остаточно.

У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (разом понад 3 млн. солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тис. вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.

Сукупні людські втрати України на фронтах Другої світової війни склали значно більше, ніж втрати Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Польщі, Канади та Франції. Кількість військових та цивільних жертв війни оцінюється істориками у 8 – 10 млн. українців. 700 міст, 28 тис. сіл, 16 тис. підприємств, які були пошкоджені або знищені внаслідок боїв та каральних дій окупантів.

Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенко від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…» та спрямоване на гідне вшанування подвигу нашого народу у Другій світовій війні, пам’яті загиблих, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацизму, сімей загиблих та дітей війни.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів