Меню
 
Головна arrow Новини
В обласному онкологічному диспансері пролікований перший пацієнт на лінійному прискорювачі Elekta Infinity

Для ознайомлення зі станом онкологічної захворюваності та роботою найсучаснішого апарату променевої терапії представники ЗМІ завітали до обласного онкологічного диспансеру. Тут 7 листопада проліковано першого пацієнта на лінійному прискорювачі Elekta Infinity.

«Всі ці дні ми перебуваємо в піднесеному настрої, адже наша апаратура не підводить і всі системи функціонують успішно, – зазначив головний лікар обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб. – Ми підібрали найскладніші випадки та проводимо консультації з зарубіжними колегами, які допомагають нам у роботі на лінійному прискорювачі. На сьогоднішній день ми проводимо лікування раку передміхурової залози, метастазів в головний мозок, двобічного раку молочної залози, раку шийки матки. Отже, всі акції, які ми проводили по збору коштів дали результат – апаратура в яку вкладено десятки, навіть сотні мільйонів гривень працює. На сьогоднішній день ми лікуємо чотирьох пацієнтів, згодом плануємо, що в день через апарат проходитиме мінімум 50 хворих. Для мешканців області лікування буде безкоштовним. Нагадаю, що по статистиці щорічно близько 2,5 тисяч пацієнтів потребують променевої терапії, з них близько 500 тисяч – дистанційної терапіє, яку виконує лінійний прискорювач»

Процес лікування та лінійному прискорювачі складний, фахівці формують поле опромінювання, розраховують, щоб промінь попав в пухлину, не пошкоджуючи важливих органів. Лікування проводиться пацієнту в одній і тій же позі, і щоб не відбулося зрушень навіть на декілька міліметрів, застосовуються індивідуальні фіксуючі маски (для голови, шиї, грудної клітини, черевної порожнини тощо).

Підключити та ввести в дію прискорювач фахівцям онкодиспансеру допомагали консультанти з Великобританії та міста Дніпро. Вони працюють разом з лікарями відділення променевої терапії обласного онкодиспансеру. Загалом план навчання із залученням закордонних експертів розрахований на місяць. Незабаром в заклад приїдуть фахівці із Мінська, потім знову з Великобританії, можливо, з Португалії.

«Досить вдало пройшов цей тиждень, ми за графіком виконали роботи, почали лікування пацієнтів і все закінчилось успішно, – зазначив експерт з Великобританії Стенлі Мускат. – Для того щоб досягти бажаних результатів команді довелося напружено працювати, адже вступна частина радіотерапії з використанням сучасного обладнання – завжди досить складний процес для освоєння. Звичайно, потрібно змінювати спосіб мислення і з такими складнощами стикнулася наша команда, але перший крок вдався досить добре і сподіваємося, що поступово ми будемо впроваджувати нові функції, технології та методи».









Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів