Меню
 
Головна arrow Новини
15 листопада – Міжнародний день відмови від куріння.

Тютюнокуріння – залежність від вживання суміші тютюну разом із інгридієнтами, що містяться у сигаретах. А це і смоли, поверхневі сорбенти, інші психоактивні речовини. За статистикою ВООЗ, у світі понад 1,5 мільярда людей курять, причому, їхня кількість щороку зростає, не зважаючи на потужну антинікотинову кампанію. Людей, залежних від тютюну, навіть не зупиняє статистика, яка засвідчує, що близько 40% смертей так чи інакше пов’язана із вживанням тютюну. Хронічний бронхіт, пневмонія, серцево-судинні захворювання, проблеми із судинами нижніх кінцівок, панкреатити – це лише невеликий перелік захворювань, які виникають внаслідок тютюнокуріння.

Щорічно тютюнокуріння вбиває 120 тисяч українців, і, за підрахунками експертів, до 2020 року в Україні вживання тютюну спричинить більше 22% смертей. Точної статистики щодо кількості курців в Україні не існує, адже практично ніхто з них не заявляє про себе, як такий, що курить або не вважає, що куріння завдає шкоди його організму. Втім, спеціалісти-наркологи повідомляють: щороку до них звертається все більше людей, що хочуть позбавитися залежності від тютюну. Наприклад, дільничний лікар-нарколог КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Петро Седень розповідає, що до нього щороку звертається понад 40 жителів Чернігова та області, які бажають позбавитися цієї згубної звички. «Стосовно них ми застосовуємо як психологічну, так і медикаментозну терапію. Здебільшого це лікування має позитивний результат, адже понад 90% наших пацієнтів після проходження першого етапу терапії відчувають, що здатні подолати тяжіння до тютюну. Дехто звертається через подолання синдрому відміни і вже на другому етапі ми йому допомагаємо ефективно», – повідомляє Петро Седень.

Відтак будь хто, відчуваючи потребу у позбавленні цієї шкідливої звички, може звернутися до обласного наркологічного диспансеру і потрапити на прийом до кваліфікованого спеціаліста-нарколога, в яких є серйозний досвід щодо лікування залежності від тютюну.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів