Меню
 
Головна arrow Новини
17 листопада відзначатиметься Міжнародний день недоношених дітей

Проблема народження недоношених дітей вкрай актуальна для всього світу, адже щороку таких малюків з'являється близько 15 мiльйонiв та приблизно мільйон iз них живе лише декілька днів, а iнодi й хвилин. В Україні недоношеними народжується майже 20 тисяч немовлят, в Чернігівській області в минулому році з’явилося на світ 454 таких крихіток, які потребують особливої уваги.

Для привернення уваги громадськості до проблеми передчасно народжених дітей з ініціативи Європейського Фонду догляду за новонародженими дітьми було засновано Міжнародний день недоношених дітей, який вперше відзначався у Відні 2008 року. Наразі 17 листопада відзначають більше ніж у 200 країнах світу. В Україні з кожним роком все масштабніше відзначається ця подія і кожен раз нові міста приєднуються до міжнародної традиції.

13 листопада з нагоди відзначення дня недоношених дітей в КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради для неонатологів і педіатрів міста Чернігова та області відбулась наукова конференція на тему: «Передчасно народжені діти». Участь у семінарі взяли к.м.н., доценти кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л. Шупика Олена Костюк та Ольга Лакша, головний лікар пологового будинку Чернігівської міської ради Василь Гусак, заступник головного лікаря з медичної частини Галина Леник.

Мета та завдання даної конференції були направлені на вирішення проблем і наслідків передчасних пологів, поліпшення умов виходжування передчасно народжених дітей та підтримки їх сімей. «Наш семінар спрямований на підвищення кваліфікації лікарів неонатологів, лікарів педіатрів, які надають медичну допомогу передчасно народженим дітям», – наголосила головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації з неонатології Людмила Дудко. «Передчасно народжені діти мають отримувати вакцинації згідно їх хронологічного віку, адже народження дитини передчасно не є протипоказом до проведення профілактичних щеплень», – відмітила к.м.н. доцент Олена Костюк.

Під час конференції присутні отримали багато нової, корисної інформації та обмінятися досвідом роботи з колегами.


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів