Меню
 
Головна arrow Новини
«Тестуй. Лікуй. Не допусти» - таке гасло Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатит, який триває з 23 по 30 листопада 2018 року.

Мета проведення Європейського тижня тестування (European HIV-Hepatitis Testing Weeк) – зробити так, щоб якомога більше людей дізналися про свій статус щодо ВІЛ-інфекції та гепатиту, посилити заходи щодо раннього виявлення цих захворювань, а відтак – мінімізувати ризики їхнього поширення.

За спостереженнями медиків, у світі кожна друга людина не тільки не знайома зі своїми статусами по ВІЛ-інфекції та гепатиту, а і не обізнана зі шляхами передачі захворювання. Тому разом із проведенням тестування буде посилено масово-роз’яснювальну роботу з цієї тематики, до якої долучаються і спеціалісти Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України та відповідних підрозділів в регіонах.

Тестування безкоштовне та цілком безболісне, адже здійснюється за допомогою швидких тестів і вже за 15 хвилин людина може отримати результат, для чого достатньо лише краплини крові. Такий аналіз крові доволі інформативний, бо вимірює кількість антитіл до вірусного гепатиту та збудника імунодефіциту.

За словами заступника головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з питань ВІЛ/СНІДу Галини Лисенко, особлива роль у тестуванні належить лікарям первинної ланки надання медичної допомоги, які забезпечені швидкими тестами. «Пройти тестування можна також і у будь-якому іншому лікувально-профілактичному закладі Чернігівщини. Окрім того, до цієї роботи долучається і ГО «ТЖМК «Відродження нації» – її пересувна лабораторія проводить тестування в районах області».

Відтак медики закликають – потурбуватися про себе, своїх рідних та близьких і пройти швидке тестування, Якщо ж тестування дасть позитивний результат, вам будуть дані консультації щодо ваших подальших дій. Слід пам’ятати – чим раніше почнеться лікування, тим кращим і ефективнішим буде його результат.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів