Меню
 
Головна arrow Новини
День донора у КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ»

27 листопада у КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ» пройшов День донора, . ініціатором якого стала завідувачка відділення переливання крові Ольга Бубенець. Цього дня до активної донації долучилися 8 людей. Ольга Бубенець поділилась із учасниками заходу інформацією про переваги донорства та стан справ з цієї проблеми. Вона зокрема розповіла, що слово «донор» походить від латинського «donare» – дарувати. «У нашому випадку подарунком може стати порятунок життя іншої людини, адже чи не кожному третьому протягом земного існування може хоча б раз знадобитися переливання крові або її компонентів, – розповіла Ольга Бубенець. – Донорська кров є цінним ресурсом як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної медичної допомоги. Переливання донорської крові та її компонентів дозволяє щорічно рятувати, подовжувати, покращувати якість життя мільйонам пацієнтів. Також гемотрансфузія відіграє дуже важливу роль при наданні акушерської та перинатальної допомоги.

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка дала згоду здати кров та не має медичних протипоказань. Чоловіки можуть жертвувати свою кров на благо людей до п’яти разів на рік, а жінки – до чотирьох разів.

В організмі людини міститься до 7 % крові від маси тіла. Абсолютно нешкідливою є донація крові 450 мл, причому донор втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновиться за 18-20 годин».

Також лікар зазначила, що багато людей з недовірою ставляться до донорства, адже побоюються завдати шкоди власному здоров'ю. Однак здавати кров навіть корисно, бо організм донора омолоджується, тривалість його життя збільшується у середньому на п'ять років у порівнянні з іншими людьми. Крім того, донорство – засіб профілактики атеросклерозу, тромбофлебіту, серцево-судинних захворювань, патології шлунково-кишкового тракту, а також сприяє зміцненню імунітету. Отже, кров – це найцінніше з того, що може дати людина.

Нинішнього року у Новгород-Сіверській ЦРЛ вже здійснено 85 донацій, під час яких отримано 30,855 л донорської цільної крові (станом на 27.11.2018). Донорами були переважно медичні працівники, які якнайкраще розуміють потрібність і важливість цієї справи.

«Маємо надію,– наголосила Ольга Бубенець, – що решта населення нашого міста та району виявить бажання стати донором та подарувати частину себе іншій людині, яка гостро потребує переливання донорської крові та її компонентів».

У відділеннях хірургічного профілю КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ» у поточному році перелито 2,904 л свіжої донорської крові. 22 особи стали реципієнтами крові та її компонентів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів