Меню
 
Головна arrow Новини
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Традиційно цього дня українці вшановують пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям і здоров’ям, захищаючи людство від атомного лиха, хто пішов у вічність заради майбутнього і кому ми вдячні можливістю жити і працювати.

Так 14 грудня 1986 року офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результати вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. На жаль, наслідки Чорнобиля відчуватимуться ще сотні літ, тому нам ніколи не слід забувати про те, що трапилось 26 квітня 1986 року, адже цей день назавжди залишиться чорною міткою в житті мільйонів людей. Тієї вже далекої від нас квітневої пори на боротьбу із атомом було залучено тисячі людських ресурсів і технічних засобів. І хоча час невпинною ходою віддаляє нас від страшної Чорнобильської трагедії, але не загоює ран учасників тих подій, у пам’яті яких вона залишила багато слідів.

Саме з 14 грудня 1986 року учасники ліквідації аварії почали вважати цей день своїм професійним святом, хоча жоден з них не здобував такої професії, а Указ Президента України про установлення та щорічне відзначення в Україні цієї дати був підписаний лише 10 листопада 2006 року.

Проте ще в серпні 1989 року наказом відділу охорони здоров'я облвиконкому у м. Чернігові було створено Обласний діагностичний центр для учасників ліквідації та постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Спочатку там відкрито лабораторію клінічної діагностики, а 1991 року – ендоскопічне відділення та централізовану імунологічну лабораторію. Їз 1992 року у новозбудованому другому корпусі запрацювало потужне відділення променевої діагностики, оснащене новітньою діагностичною апаратурою. Через два роки Обласний діагностичний центр було реорганізовано в Чернігівський обласний центр (спеціалізований диспансер) радіаційного захисту населення по медичному забезпеченню осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Нині це КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» - спеціалізований заклад,який здійснює комплексне діагностичне обстеження та лікування населення, постраждале внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також спортсменів і тих, хто регулярно займається фізичною культурою та спортом, учасників антитерористичної операції (ООС), надає спеціалізовану медико-генетичну консультативну допомогу населенню. Протягом своєї майже тридцятирічної історії щорічно у закладі проходять обстеження та амбулаторне лікування 100-120 тисяч пацієнтів, а у стаціонарних умовах – 1500-1700 громадян, серед яких до 75% становлять безпосередньо учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Так станом на 1 грудня 2018 року в Чернігівський області налічується 71 830 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і з яких ліквідаторів – 7552, які перебувають на диспансерному обліку у медичних закладах області.

За період, що минув після трагічної події квітня 1986 року і яка сколихнула увесь світ та перевернула життя багатьох українців, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням мирного атому. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага і вдячність людям, що закрили собою світ від атомного лиха.

Низький уклін усім тим, хто ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС та будував об’єкт «Укриття». Ми щиро вдячні вам, мужнім людям, які ціною власного здоров’я та життя запобігли наймасштабніший катастрофі в історії людства та подолали атомну стихію. Завдяки вашому героїзму ми маємо сьогодні можливість спостерігати навколишню природну красу, бачити, як ростуть наші діти й онуки. Відтак завдяки вам ми живемо, насолоджуємося життям та мріємо про щасливе майбутнє.

Від усього серця бажаємо вам міцного здоров'я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, щастя і добробуту, родинного тепла і мирного неба над нашою Батьківщиною, належної уваги держави і поваги теперішнього та наступних поколінь!




Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів